Atletičarka „Radničkog“ osvojila bronzu na Prvenstvu u Boru

Članica Atletskog kluba „Radnički“ iz Niša, Nađa Maćešić, osvojila je bronzu na upravo održanom takmičenju u Boru. Niška atletičarka je, na pojedinačnom prvenstvu Srbije u hodanju na putu, u kategoriji mlađih juniorki, stazu od 2 kilometra prešla za 11 minuta i 23,3 sekunde i završila takmičenje na trećem mestu.

Nađin trener, Vladimir Živković, kaže za Sport juga da je prezadovoljan ostvarenim rezultatom, jer je šesnaestogodišnja atletičarka, zbog prehlade imala manje od mesec dana da se pripremi za ovo takmičenje.

Na prvenstvu u Boru koje je upravo održano, učestvovalo je ukupno 39 takmičara. Prvo mesto u Nađinoj konkurenciji zauzela je Barbara Stanković iz Atletskog kluba „Partizan“ koja je stazu pregazila za 10 minuta 38 sekundi i 6 stotinki, dok je druga kroz cilj, za 11 minuta i 21 sekundu, prošla Valentina Milenković iz AK „Pirot“.