Radnički u Pančevu pao u nadoknadi

U veoma važnom meču, sa direktnim konkurentom u borbi za opstanak, Nišlije su nakon dva preokreta, golom u nadoknadi, poražene od Železničara u Pančevu rezultatom 3:2(1:2). U ne tako kvalitetnom meču, koliko bi se reklo po rezultatu, Radnički je prikazao još jednu bledu partiju i nastavljajući da tone na tabeli.

Domaći su poveli nakon pola sata igre, kada je Hajdin glavom savladao neodlučnog Vasiljevića na golu Nišlija.

Usledio je jedini period igre u kome je Radnički bio bolji od domaćina, kada Nišlije sa dva pogotka stižu do preokreta. U obe situacije veliku ulogu je odigrao još jednom odlični Nigerijac Bamidele. Prvo je u 37. minutu asistirao Vanji Iliću za izjednačenje, da bi samo par minuta kasnije iznudio najstrožu kaznu koju u vođstvo pretvara Mesarović.

U nastavku viđena je prilično nezanimljiva igra. Gosti iz Niša su čuvali prednos bez ambicije da nešto više urade, dok je domaćin bio dosta “jalov” u svojim napadima.

Ipak greškom opet nesigurnog Vasiljevića, ali moramo priznati i sudije Šegrta domaći opet preko Hajdina stižu do 2:2. Vasiljević je neubedljivo krenuo ka lopti, na njega je, čini se nepropisno, naleteo Pavlov, sudija Šegrt ostao je nem,  Hajdin još jednom lako sprovodi loptu u mrežu Nišlija.

I kada se činilo da će se meč okončati podelom bodova, u  nadoknadi rezervista Lakićević nakon centaršuta Hajdina donosi pobedu Pančevcima od 3:2.

Nakon 24 odigrana kola Radnički je na samo 23 boda i nalazi se na 13 mestu, a u sledećem kolu očekuje ga duel sa aktuelnim šampionom Crvenom zvedom na Čairu.