Želja posle preokreta do pobede u susretu sa Crvenom zvezdom (VIDEO)

Rukometaši Železničara uspeli su da u tekućem prvenstvu i po drugi put savladaju Crvenu Zvezdu, ovoga puta sa 33:29, poluvreme 16:17.

Iako rezultat pokazuje da je Želja komotno dobio Zvezdu, sam tok susreta bio je potpuno drugačiji. Gosti iz Beograda bolje su otvorili meč, a imali su čak i 5 golova prednosti. Ipak, Želja do poluvremena stiže na podnošljiv jedan gol zaostatka.

Crveno beli su i drugo poluvreme bolje otvorili, a Želja je tek u zadnjih 10-ak minuta uspeo da „stegne“ odbranu. Na golu Železničara u tim trenucima stajao je Gemaljević, koji je uspeo da zaustavi nekoliko šuteva, a njegov tim u tom periodu pravi 6:0 i prelama utakmicu.

Janko Gemaljević proglašen je za igrača utakmice, ali je bilo još nekoliko igrača koji su odigrali na visokom nivou. Đorđe Spasić je bio najefikasniji sa 9 golova, a standardno dobri Milan Đukić  se 8 puta upisao u strelce, dok je do sada najbolju utakmicu u dresu Železničara odigrao Stevan Sretenović koji je postigao 7 golova. Kod crveno-belih standardno dobri su bili Kljajić i Šotić. Trener gostiju Nenad Peruničić sportski je podneo poraz.

Sa druge strane, trener Železničara Josif Petković bio je zadovoljan izdanjem svojih momaka, mada je u toku meča bio vidno nervozan.

Želja je tako pobedom protiv Crvene Zvezde potvrdio dominaciju u Super ligi Srbije. Do plej ofa u kome će se najboljim superligaškim timovima priključiti SEHA ligaši –Vojvodina i Dinamo iz Pančeva ostalo je  još 5 kola.