Završeno prvo izdanje Lige teniskih rekreativaca

U Beloj Palanci upravo je završeno prvo izdanje Lige teniskih rekreativaca.

Pobednik takmičenja koje je trajalo od 2. do 20. jula je Milan Milošević. On je u finalu bio bolji od Slobodana Golubovića i savladao ga rezultatom 2:1.

Treće mesto osvojio je Dušan Nikolić  koji je nadigrao Marka Minčića rezultatom 2:0.

Tokom takmičenja, na teniskim terenima srednje škole „Niketa Remezijanski“ odigrano je ukupno 24 meča. Igralo se u dva dobijena taj-brejk seta, dok je treći set bio meč taj-brejk koji se igrao do 10 osvojenih poena.

Organizatori su zadovoljni brojem učesnika koji su imali od 16 do 47 godina i ističu da je prvo izdanje Lige teniskih rekreativaca, sudeći prema interesantnim mečevima, neobičnim i atraktivnim udarcima i reakciji publike – opravdalo očekivanja.

Najbolji takmičari nagrađeni su originalnim peharima i diplomama dok suostali takmičari dobili zahvalnice za učešće.

Organizatori događaja su Teniski klub „Niketa Remezijanski“ i Sportski centar „Banjica“, a podršku realizaciji Lige pružila je opština Bela Palanka.

Inače, Liga će, u avgustu i septembru, kada se većina tenisera vrati sa godišnjih odmora, imati još jedno izdanje.