Napredak 2012 na korak od Okružne lige Nišavskog okruga (VIDEO)

Napredak 2012 je pobednik baraža fudbalske Opštinske lige Aleksinac. Tim iz Krušja je u finalnom meču doigravanja slavio protiv Borca iz Trnjana nakon izvođenja jedanaesteraca pošto je regularni deo meča završen nerešenim rezultatom 3:3. Tom pobedom je ekipa koja je i tokom prvenstva pokazala najviše od konkurenata jer je završila na drugom mestu, stekla pravo da igra meč za plasman u Okružnu ligu Nišavskog okruga.

Tok utakmice koja je odigrana pred velikim brojem prisutnih na gradskom stadionu u Aleksincu nije nagoveštavao da će pobednik biti rešen tek posle izvođenja penala. Napredak 2012 je mnogo bolje otvorio meč, totalno dominirao u prvom poluvremenu i nakon 45 minuta vodio 2:0, a prednost je mogla biti i ubedljivija. U drugom poluvremenu druga slika na terenu, Borac iz Trnjana je zaigrao kao da je izveo drugu ekipu na teren, momci su se rastrčali i vrlo brzo smanjili prednost tima iz Krušja na 2:1. Ubrzo su međutim nakon kiksa odbrane primili još jedan gol, gubili su 3:1 i opet se činilo da je pobednik rešen. Ipak, igrači Borca se nisu pomirili sa rezultatom, totalno su preuzeli inicajativu i stvorili su veliki broj šansi. Dve su iskoristili, drugu iz jedanaesterca, a do kraja utakmice su imali i šansu da meč reše u 90 minuta igre.

Međutim, usledilo je izvođenje penala koje se završilo tek nakon sedam serija i pobedu su ostvarili igrači Napretka 2012 iz Krušja. Usledilo je veliko slavlje na tribinama i terenu.

Utakmica je odigrana u sjajnom ambijentu i pravoj fudbalskoj atmosferi, potvrdilo se još jednom da je u Aleksincu i okolini fudbal najpopularniji sport.

Da li će Napredak 2012 iz Krušja postati član Okružne lige Nišavskog okruga biće poznato za desetak dana, a već je poznato da će u tom rangu takmičenja nastupati Napredak iz Aleksinca, tim koji je Opštinsku ligu Aleksinca završio ubedljivo na prvom mestu, ali i tim sa veoma bogatom tradicijom.

Uslovi koje ima Napredak sigurno bi poželeli i brojni klubovi u mnogo većim rangovima takmičenja, a interesovanje ljudi za utakmice je veliko što potvrđuje broj ljudi na tribinama u nižim rangovima i sigurno je da Aleksinčani zaslužuju da gledaju kvalitetniji fudbal u svom gradu.