Radnički najzad do trijumfa – pobeđen Zemun za početak nove serije (VIDEO)

Radnički je na svom Čairu pobedio ekipu Zemun sa 4:1, u utakmici 18. kola Superlige Srbije.

Nišlije su dobrom, ali pre svega efikasnom igrom prekinule seriju od šest mečeva bez trijumfa i najavile bolje dane u narednom periodu.

Izabranici Milana Đuričića, koji je upisao prvu pobedu od dolaska u Niš, su od prvog sudijskog zvižduka izvršili pritisak na Zemunce, i posle par poluprilika već u devetom minutu stižu do vođstva. Krilni napadač Slaviša Stojanović prihvatio je loptu na levoj strani terena, uputio odličan centaršut u kazneni prostor, gde je sjajno reagovao Pavkov, i volej udarcem levom nogom smestio je loptu u mrežu, za 1:0.

Niški tim je nastavio sa inicijativom pa je perednost udvostručio već u 16. minutu. Posle prekršaja nad Mrkićem na 25 metara od gola Zemuna, slobodni udaracje izveo Lazar Arsić i to u svom stilu – prebacio je živi zid i poslao loptu pod samu prečku iza nemoćnog golmana Ostojića, za 2:0.

Činilo se da će domaći do kraja prvog poluvremena do vrha napuniti mrežu Zemuna, ali se od 30. minuta desio mali pad u igri, što su gosti odmah kaznili i u 35. minutu smanjili zaostatak. Mrkić je izgubio duel na sredini terena, lopta je stigla do Beljića, koji je u punom trku ušao šesnaesterac i pored nedovoljno agresivnog Raspopovića rutinski savladao Živkovića, za 2:1.

U drugom delu nije viđeno mnogo šansi, ali je Radnički svoje uglavnom pretvorio u golove.

Prva takva viđena je u 58. minutu posle školske akcije Tomića i Mrkića. Brzonogi krilni napadač Nišlija je probio po desnoj strani, a onda uputio precizan centaršut u peterac na Tomića, koji je šutirao glavom, sa puno osećaja i plasirao loptu u dalji ugao Ostojićevog gola, za 3:1.

Pokušali su i Zemunci u 66. minutu da uzvrate, kada je Beljić povukao kontru, i šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je bio neprecizan.

Na drugoj strani pokušao je i raspoloženi Marko Mrkić tri minuta kasnije. Mladi reprezentativac Srbije posle jedne polukontre činilo se da se spetljao na desnom krilu, međutim povukao je loptu u levo i gađao suprotni ugao, a od radovanja ga je delilo samo nekoliko centimetara.

Konačan rezultat postavljen je u 76. minutu. Agilni Mrkić još jednom je istrčao po desnom krilu posle dugačke dijagonale Slaviše Stojanovića. Stigao je loptu na samoj korner liniji i u padu je centrirao, ona pogađa u ruku jednog odbrambenog igrača Zemuna, a sudija Miloš Đorđić je bez razmišljanja pokazao na belu tačku.

Odgovornost da izvede penal preuzeo je Mrkić, koji je udarcem po sredini gola prevario Ostojića i svoju najbolju partiju u sezoni krunisao pogotkom.

Posle ove pobede Radnički je i dalje na sedmom mestu na tabeli sa 27 bodova, a u narednom kolu, koje je već u sredu, dočekuje Mačvu.

RADNIČKI-ZEMUN 4:1 (2:1)

Niš, 25. novembra-stadion Čair. Gledalaca: 600.

Sudija: Miloš Đorđić (Novi Beograd).

Strelci: 1:0 Pavkov 9.- 2:0 Arsić 16.- 2:1 Beljić 35.- 3:1 Tomić 58.- 4:1 Mrkić 76. iz penala.

RADNIČKI: Živković, Raspopović (od 78. Petrović), Simunović (od 46. Miladinović), Stanković, Aksentijević, Tomić, Noma, Arsić, Mrkić, Slaviša Stojanović (od 86. Jovanović), Pavkov.

ZEMUN: Ostojić, Božović, Vuković, Bubanja, Kiso, Luković (od 85. Stojanović), Mladenović (od 68. Lasickaš), Pajović, Asani, Marković, Beljić (od 77. Đalović).