Odbojkaši Niša u seriji loših rezultata (VIDEO)

Niški odbojkaši već dugo ne znaju za pobedu. Posle prošlonedeljnog poraza od Novog Pazara u Čairu usledio je duel sa istim protivnikom u Kupu, a odmah posle toga i prvenstveno gostovanje fenjerašu u Kraljevu. U oba duela odbojkaši Niša poraženi su rezultatom 3:2.

U sredu u hali OŠ Mika Antić u okviru Kupa OK Niš je u uzbudljivom meču pružio snažan otpor braniocu trofeja ekipi Novog Pazara. Nišlije su dobro krenule i osvojile prvi set rezultatom 25:22. Posle velikog pada u drugom setu koji ubedljivo gube  rezultatom 12:25, odbojkaši Niša dobijaju treći rezultatom 25:20. I tu su odbojkaši Niša stali ili su Pazarci dodali gas. Kako god gosti relativno lako dobijaju četvrti set, zatim bez ikakovog otpora osvajaju i taj-brek i sa prednošću očekuju revanš u Novom Pazaru.

Ako u ovom duelu i nisu bili favoriti to se ne može reći za meč u Kraljevu, odigran dva dana kasnije, gde im je protivnik bila ekipa sa dna tabele Ribnica.

I ovaj meč odbojkaši Niša dobro otvaraju i lako dobijaju prvi set sa 25:17. Mlada ekipa Ribnice je zatim zaigrala znatno bolje i sledća dva seta upisuje na svoj konto rezultatima 25:20 i 25:14.

U četvrti set obe ekipe ulaze vrlo motivisano. Igralo se poen za poen da bi četa Dragana Svetozarevića bolje odigrala završnicu seta i dobila ga rezultatom 25:20.

Očekivalo se da će iskusnija ekipa Niša imati prednost u taj-breku međutim Kraljevčani se nisu predavili i viđena je veoma uzbudljiva završnica. Mladi odbojkaši Ribnice nošeni navijanjem domaće publike uspeli su da izdrže pritisak u finišu i trijumfom u taj-breku rezultatom 17:15 dođu do prve prvenstvene pobede.

Ovim porazom Nišlije su pale na 5. mesto superligaške tabele sa 11 osvojenih bodova. U sredu ih u okviru Kupa očekuje revanš u Novom Pazaru dok sledećeg vikenda u 8. kolu Superlige dočekuju ekipu Mladog radnika.

RIBNICA – NIŠ 3-2 (17-25, 25-20, 25-14, 20-25, 17-15)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudije: V. Cvetković i Đ. Stevanović (Beograd)

RIBNICA: Stefanović 15 (5 bl, 2sg), Trivunić 3 (4 gr), Medurić 14 (6 bl, 4 sg), Milovanović 5 (1 as, 1 bl, 5 gr), Paunović 18 (3 as, 4 bl, 7 sg), Skakić 11 (2 bl, 3 sg) , Močić (libero 1), Marković, Vukmirović , Petrašinović, Bićanin 2, Savić (libero 2) Trener: B. Mačužić

NIŠ: Tokić 1, Ilić 19 (3 as, 1 bl, 5 sg, 6 gr), Batak 7 (2 bl, 1 as, 4sg), Kovač 10 ( 2sg), Stojković 8 (4 bl, 2 sg), Hosni 21 (3 as, 3 bl, 7 sg), Jović (libero), Rakić, Milosavljević, Mijalković, Đorđević Trener: D. Svetozarević