Želja bez plasmana u Seha ligu

U poslednjem kolu plej-ofa Superlige rukometaši Železničara savadali su Partizan u gostima rezultatom 37:30.

Ipak to nije bilo dovoljno Nišlijama za drugu poziciju i plasman u Seha ligu, pošto ni Vojvodina, ni Dinamo nisu ostavrili očekivane pobede. Vojvodina je u Novom Sadu remizirala sa Metaloplastikom (28:28), a Novi Pazar kod kuće sa Dinamom 30:30.

Utakmicom na Banjici tako je spuštena zavesa na, i više nego, turbulentnu sezonu za niški tim. Naime, kada je početkom leta Veselin Vujović promovisan u trenera Železničara, cilj je bila titula državnog prvaka. U međuvremenu su kola krenula nizbrdo. Želja je rano eliminisan iz kvalifikacija za EHP Kup, nije odbranio titulu u Kupu, poražen je u Superkupu, ostao  je bez trenera Vujovića i na kraju ostao bez plasman u Seha ligu. Uspeh od prošle godine kada je jedan tim predvođen Josifom Petkovićem, iznenadio sve i postao vicešampion, nije ponovljen.

Na kraju, Vojvodina je postala stari-novi šampion i osvojila sedmu titutlu. Novosađani su tako kompletirali trofeje pošto su slavili u Kupu i Superkupu. Metaloplastika je osvojila vicešampionsku titulu i obezbedili plasman u Seha ligu. Želja je treći, slede ga Dinamo, Novi Pazar i Partizan.