Plej-of: Želja savladao Partizan za drugu poziciju

Pobedom nad Partizanom u petom kolu plej-ofa igrači Železničara došli su do druge pozicije na tabeli. Duel u Čairu završen je rezultatom 30:22 (15:11).

Domaći tim je tokom celog prvog dela diktirao tempo. Kad su domaći prvi put došli do tri gola prednosti, trener gostiju Bojan Butulija je zatražio tajm-aut. To nije donelo nikakve promene, pošto je Želja došao do +5 (7:2). U nastavku meča Partizan je uspeo da veže tri gola i smanji zaostatak na -2 (8:6). To je nateralo klupu domaćih da, na kratko, odmori svoj tim. Posle toga tim koji predvodi Nebojša Bokić je uspeo da vrati zadovoljavajuću prednost.

U nastavku totalni preokret. Furiozno su crno-beli vratili neizvesnost u meč i za pet minuta napravili seriju od 5:1(16:16). Usledila je rezultatska klackalica, koja je trajala šest minuta, da bi onda Partizan po prvi put na meču došao do +2. No, domaći su se brzo konsolidovali i nisu dopustili Beograđanima da iznenade. Od 48. minuta Želja je povratio igru, a polako i prednost koja je do kraja meča samo porasla.

Železničar je do treće pobede u plej-ofu došao bez Predraga Vejina koji se nije našao u sastavu.

Najbolju partiju od dolaska u Želju na golu imao je Miroslav Kocić koji je zabeležio 22 odbrane. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kljaljić sa pet golova, sa druge strane u Partizanu se Ivanović osam puta upisao u strelce.

U narednom kolu Železničar gostuje Metaloplastici.

Železničar – Partizan 30:22 (15:11)

Niš, hala Čair;

Gledalaca: 400;

Sudije: Boričić/Marković;

Isključenja: Železničar 8 minuta; Partizan 4 minuta;

Sedmerci: Železničar 1 (1), Partizan 3 (0)

Železničar: Matović, Milovanović 4, Stanojević, Sretenović 3, Mađar, Milosavljević 2, Živković 2, Spasić 4, Gorela 1, Marković 3, Jevtić 3, Kljaljić 5, Pižurica, Pavlović, Kocić 19 odbrana + 3 sedmerca, Babić 3;

Partizan: Milenković 5 odbrana, Bojan Radivojević 1, Banduka, Ivanović 8, Grubić 3, Radovanović 2, Boris Radivojević, Padežanin 1, Ilić, Trnavac 5 odbrana, Stevanović 5, Mićić 1, Šotić 1.

Semafor: 2:0 (4), 5:2 (11), 8:6 (17), 15:11 (30), 15:12 (32), 16:16 (35), 17:19 (41), 20:20 (47), 24:20 (51), 28:21 (57).