Želja, sa novim trenerom, ubedljiv protiv Dinama

Rukometaši Železničara ubedljivo su savladali Dinamo u sedmom kolu plej-ofa rezultatom 29:22 (13:13).

Greške, na obe strane obeležile su uvodne minute meča. Igra gol za gol, trajala je gotovo 20 minuta, a gosti su uvek imali minimalnu prednost. Kod domaćih je odličan na crti bio Jevtić, sa bekovske pozicije pogađao je Sretenović. Sa druge strane Pančevaca su dobri bili Jezdimirović i Milošević. Nisu zaostajali ni golmani, dobri si bili Kocić sa jedne i Zlatanović sa druge strane. Dugo su Nišlije jurile rezultat i konačno povele u 21. minutu (9:8). Odmah je reagovao Ivan Petković tajm – autom, ali to je više prijalo domaćima koji odlaze na +2 (10:8). U finišu prvog dela gosti su uspeli da vežu dva gola i vrate se u igru.

Nastavak meča u potpunosti je pripao Želji. Odličan napad i granitna odbrana donele su seriju od 7:0 (20:14). Posle pogotka Kostadinovića za +1(14:13), usledila je serija Želje. Pogađao je niški tim sa svih pozicija, a mrežu Zlatanović pogađali su Pavlović, Živković, Gorela, Jevtić. Nalet domaćih, na kratko je prekinuo Barudžić, jer je usledio još jedan niz bez promašaja. U glavnoj ulozi našao se mladi Milosavljević, ko je eksplodirao i svih pet golova postigao u drugom delu. Ni dva tajm – auta trenera Petkovića nisu uspela da probude njegov tim. Najveću prednost Želja je imao u 50. minutu (28:19). Do kraja meča izabranici trenera Svetislava Jovanovića jurili su dvocifrenu prednost, dok su se gosti borili da ublaže poraz. Na kraju su u tome i uspeli jer su meč završili sa samo -7.

I pored pobede Železničar je i dalje na trećoj poziciji, iza Vojvodine i Metaloplastike.

Železničar – Dinamo 29:22 (13:13)

Niš, hala Čair;

Gledalaca: ;

Sudije: Marković/Boričić;

Isključenja: Železničar 8 minuta, Dinamo -;

Sedmerci: Železničar 1(1), Dinamo 3 (2);

Železničar: Matović, Milovanović 2, Stanojević, Sretenović 5, Mađar, Milosavljevič 5, Živković 5(1), Stošić, Spasić, Gorela 1, Jevtić 5, Kljaljić 1, Pižurica 1, Pavlović 3, Kocić 13 odbrana, Babić;

Dinamo: Milošević 6 (1), PIlipović, Radanović, Stojanović, Dimitrijević, Savić 1, Jezdimirović 6, Pavlović, Zlatanović 5 odbrana, Distol, Milenković, Milenković, Barudžić 3, Kostadinović 5 (1), Vučković 1, Radovanović 2 odbrane.