Solidan otpor Nišlija novom lideru na tabeli (VIDEO)

U 25. kolu Superlige Radnički je na Čairu poražen od Crvene zvezde rezultatom 0:2(0:1).

Desetkovana ekipa superligaša iz Niša, iako se većim delom meča branila, uspela je da namuči novog lidera na tabeli. Nakon iznenađujućeg poraza Partizana od Napretka, Crvena zvezda je sa tri boda sa Čaira uspela da smeni večitog rivala na čelu tabele.

Napadali su beogradski crveno-beli od samog starta, ali se niški tim organizovano i uspešno branio. Tako je bilo sve do 34. minuta kada je nakon kornera sa desne strane i lošeg ispucavanja domaće odbrane na loptu natrčao Kanga i oštrim udarcem iz daljine doveo goste u vođstvo.

Do kraja poluvremen Nišlije su dva puta dobro zapretile. Prvo je Cveković dobro zagrejao dlanove Glazeru, da bi odmah nakon kornera i Petković bio za malo neprecizan iz izgledne pozicije.

I u drugom poluvremenu Crven zvezda je uglavnom imala loptu u svome posedu, ali je najbolju priliku propustio Cvetković u 69. minutu kada je iz neposredne blizine šutirao glavom, a Glazer je na nestvaran način uspeo da spreči već viđen pogodak.

U finišu utakmice Katai koji je ušao u drugom delu uspeo je da majstorski završi uspešnu akciju gostiju za konačnih 0:2.

Već za vikend nas očekuje naredno fudbalsko kolo, a Radnički će u Kruševac na noge Napretku, osokoljenom pobedom nad beogradskim crno.belima. Pre toga očekuje se i promocija novog šefa stručnog štaba superligaša sa Čaira – Dejana Joksimovića, doskorašnjeg trenera Radničkog iz Kragujevca.