Remi u Surdulici, bez pobednika u južnjačkom derbiju!

Fudbaleri Radničkog i Radnika remizirali su u trećem kolu Superlige, a duel u Surdulici završen je rezultatom 1:1 (1:1).

Nišlije su ponovo rano primile pogodak, već u 3. minutu, kada je mladi napadač Milovanović lob udarcem sa oko 20 metara savladao golmana Damira Kahrimana. Pogodak nije demotivisao fudbalere Radničkog koji su i dalje napadali, najbolje prilike imao je Japanac Mićibući , ali je dva puta dobro intervenisao Ranđelović. Gosti su do izjednačujućeg gola došli u 20. minutu, a Škrbić je nakon solo prodora zatresao mrežu.

U nastavku meča gostujući igrači pokušavali su da dođu do novog gola, ali lopta nije htela u gol. Kazna za promašaje umalo nije stigla u 55. minutu, Spasić je oboren u kaznenom prostoru, a sudija pokazao na belu tačku. Na sreću Nišlija golman Damir Kahriman odbranio je udarac nekadašnjeg igrača Radničkog Subotića. Do kraja meča nije bilo izglednijih prilika, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Radnički je do sada osvojio pet bodova i zabeležio dva remija (Spartak, Radnik) i jednu pobedu (Napredak). U narednom kolu na Čair 7. avgusta stiže ekipa TSC-a iz Bačke Topole.