Radnički remizirao u zaostalom meču sa Metalcem (VIDEO)

Radnički je u Nišu u zaostaloj utakmici 10. kola odigrao nerešeno protiv ekipe Metalca iz Gornjeg Milanovca rezultatom 1:1(0:1).

Gosti iz Gornjeg Milanovca su poveli golom Stefana Cvetkovića u 40. minutu, a izjednačio je Miljan Škrbić u 52.

Domaćin je od 69. minita igrao sa igračem manje na terenu, zbog drugog žutog kartona Vanje Ilića.

Radnički je sada osmi na tabeli sa 13 bodova, dok je Metalac deseti sa bodom manje i utakmicom manje.

Nišlije za vikend gostuju ekipi Vojvodine u Novom Sadu

Niš, 30. septembra. Stadion Čair. Sudija: Danilo Nikolić . Žuti kartoni: Ilić, Stevanović, Mitrović (Radnički), Fićović (Metalac). Crveni karton: Ilić (Radnički) u 69.minutu.

RADNIČKI: Kahriman, Stevanović, Vujadinović, Bjeličić, Stanković, Todoroski (od 65. Tomić), Kovačević, Arsić (od 88. Savić), Ilić, Mitrović(od 87. Ristić), Škrbić( od 77. Pavlov).

METALAC: Maslarević, Stojić, Fićović, Cvetković, Krajišnik, Đurić (od 77. Furtula), Šarić (od 62. Stuparević), Vasiljević, Antonijević, Mlađović, Vlalukin.

Stanković upisao stotku

Levi bek Radničkog Nikola Stanković je protiv Metalca odigrao 100. takmičarsku utakmicu za niški tim. U to ime mu je sportski direktor Aleksandar Jovanović pre početka utakmice uručio dres sa brojem 100.

REČ TRENERA:

Radoslav Batak, Radnički:

–Bila je ovo veoma borbena i otvorena utakmica. Radnički je za vikend ostvario prvu pobedu u gostima još od decembra prošle godine. Na tim krilima smo dočekali ovaj meč sa željom da pobedimo. Bili smo oslabljeni, ali smo dobro otvorili. Kontrolisali smo situaciju, imali stopostonu šansu preko Todoroskog i onda smo primili gol posle 120 sekundi. Nismo prestali da napadamo i u drugom poluvremenu, dali smo gol na vreme, ali smo onda ostali sa desetoricom. I nakon toga je bilo još nekoliko situacija, ali teško je igrati 25 minuta sa igračem manje. Mogu samo da pohvalim ekipu, bili su borbeni, dali su sve od sebe. Metalac je pokazao da je odlična ekipa, imali su i oni svoje ozbiljne šanse. Na kraju sam zadovoljan sa četiri boda iz dva meča.

Žarko Lazetić, Metalac:

–Ovo je bila jako dobra utakmica. Viđeno je puno trčanja, tranzicije i kvalitetne igre na obe strane. U Nišu je jako teško igrati. Mi smo prošle godine ovde glatko izgubili, a sada smo vodili i primili smo taj evrogol, gde zaista nismo mogli da se odbranimo od te majstorije. Bilo je malo problema u igri iza lopte. Radnički nam je stvorio nekokoliko šansi iz kontri i prekida, ali smo i mi imali sjajne periode igre i dosta šansi da ovo rešimo u našu korist. Zadovoljan sam načinom na koji smo igrali, najmlađa smo ekipa u ligi i verujem da ćemo iz meča u meč biti sve bolji.