Radničkom bod na „krovu“ protiv Voždovca

I četvrtu utakmicu za redom Radnički je ostao neporažen.  U okviru 14. kola Nišlije su remizirale sa ekipom Voždovca u Beogradu rezultatom 1:1(1:1).

Utakmica je bila tvrda i borbena, više prilika je imao domaćin, ali na kraju je Radničkom malo falilo i da trijumfuje.

Voždovac je poveo golom Burmaza u 32. minutu. Nakon jedne odbrane golmana Rosića, napadač Voždovca je natrčao na loptu i svojim sedmim prvenstvenim golom doveo je Zmajeve u vođstvo.

Izjednačio je Sava Petrov prelepim udarcem sa leve strane na asistenciju Filipa Freja u 43. minutu.

U drugom delu viđena je velika borba, a u par navrata Voždovac je ozbiljno ugrozio gol Nišlija, na kome je Rosić bio siguran i nije dozvolio da se mreža gostiju zatrese i u drugom delu.

A onda u samom finišu malo je falilo da Nišlije budu prva ekipa koja je ovo sezone odnela ceo plen sa „krova“. Bukvalno u zadnjim sekundama ovog duela Lazar Jovanović se nekako našao u prilici da šutira na prazan gol domaćina, uspeo je nekako da uputi loptu ka mreži, ali sa gol linije je izbacio defanzivac Voždovca. Ostalo je 1:1.

Radnički je nakon 13 odigranih utakmica sakupio isto toliko bodova i nalazi se na 11. mestu superligaške tabele.