“Lavovska” pobeda fudbalerki Radničkog (VIDEO)

Tradicionalna pobednička pesma fudbalerki Radničkog posle dugo vremena čula se na stadionu kraj pruge. Mlada i borbena niška ekipa, iako autsajder, uspela je da savlada iskusnu ekipu Lavica Dubočice iz Leskovca rezultatom 2:1.

Već u 1. minutu videlo se da su domaće ušle u meč rešene da pobede. Prečku je udarcem iz daljine zatresla Mina Stojanović.

Ipak u 6. minutu Radnički stiže do vođstva. Asistenciju Mine Stojanović u gol je pretvorila Miljana Radenković.

Gošće su su imale inicijativu, ali fudbalerke Radničkog odlično su se branile, na čelu sa “prinudnim” golmanom Danijelom Bošković. Ona je igrajući jako visoko od gola dosta pomagala zadnjoj liniji niškog tima, a dugačkim ispucavanjima direktno u šanse ubacivala svoje brzonoge napadačice.

Do 2:0 Radnički stiže u 20. minutu kada se Mina Stojanovića prošetala kroz zbunjenu odbranu gostiju i sigurnim udarcem matirala prezimenjakinju na golu Lavica.

Nakon pet minuta gošće smanjuju iz slobodnog udarca sa 30 metara udaljenosti od gola. Strelac je bila Selena Filipović uz veliku pomoć golmana Nišlijki Danijele Bošković, koja se u nastavku poluvremena iskupila za ovaj kiks sa nekoliko odličnih intervencija.

Strateg niškog tima Bratislav Petrović zbog samo tri igračice na klupi imao je ograničen mogućnosti pa je na neuobičajen način kombinovao svoj tim. Golman u prvom delu Danijela Bošković zauzela je svoje mestu u polju, a na gol crtu stala je Jovana Aćimović. Strelac prvog gola za niški tim Miljana Radenković zbog brzine i iskustva prekomandovan je u zadnju liniju tima ne bi li se lakše sačuvalo vođstvo. I pored takvog opredeljenja Nišlijke su propustile sijaset dobrih prilika da uvećaju prednost. Najčešće se u izglednim situacijama nalazila Maša Todosijević.

U 34. minutu su i uspele još jednom da zatresu mrežu Leskovčanki, ali je prilično nesigurni sudija Milica Milovanović ovaj pogodak poništila zbog “faula u napadu”.

A onda u finišu utakmice umalo da Raddnički stigne kazna za silne promašaje. Gošće maše nekoliko izglednih prilika, a posle crvenog kartona golmanu niškog tima Jovani Aćimović, gol je visio u vazduhu. Na crtu je opet stala Danijela Bošković i uz pomoć ostatka ekipe uspela da sačuva mrežu Radničkog do kraja meča.

Moramo napomenuti da je sudija Milovanović propustila priliku da u finišu pokaže crveni karton i na drugoj strani, kada su čak dve igračice Radničkog imale otvoren put ka golu Leskovčanki, ali je Jelić povlačenjem za dres zaustavila Miljanu Radenković.

Mlada i neiskusna ekipa Radničkog stasava iz meča u meč. Borbenošću i jedinstvom nadoknađuju nedostatak kvaliteta i iskustva i bez obzira na “tanak” roster čini se da će do kraja prvenstva mnogima da pomute račune.

U narednom kolu Prve lige za žene Nišlijke će gostovati na Banjici ekipi Rada i osokoljene ovom pobedom obećavaju da mogu do još jednog iznenađenja.