Radnički pobedio Spartak i remizirao sa Krasnodarom

Fudbaleri Radničkog savladali su prvaka Slovačke – Spartak u priateljskom meču u turskom Beleku. Rezulat je bio 2:1, a strelci su bili Đorđe Crnomarković i Riota Noma.

Spartak iz Trnave igrao je jesanas grupnu fazu Lige Evrope, savladao Fenerbahče i Anderleht, pa se pobeda nad ovakvim timom može nazvati velikom.

Dominirali smo tokom svih 90 minuta, aoni su, kao i mi, igrali u najjačem sastavu. Raduje pristup i odnos mojih igrača. Za nas je ova utakmica bila kao takmičarska. Tražio sam da mi pokažu koliko možemo i pokazali su da su sa pravom drugi u Superligi i da ovaj tim može da napravi još puno dobrih stvari. Smatram da niko nema pravo da potcenjuje Radnički i moje igrače. Naši rezultati nisu slučajnost iu mi to pokazujemo  iz utakmice u utakmicu. Ovu pobedu poklanjamo našim navijačima, znam da prate svaki naš meč na pripremama, ovo je pobeda za njih i grad Niš. Pokazali smo da se u Nišu igra dobar fudbal i da je Radnički na pravom putu da u evropskim kvalifikacijama sledeće godine dogura daleko.  No, pre Evope mi imamo jedan zadatak, a to je osvajanje prvog trofeja u istoriji kluba, rekao je Nenad Lalatović, a prenosi sajt kluba.

Radnički je igrao u sastavu: Ristić, Todorovski, Pankov,Crnomarković, Đorđević, Bondarenko, Drinčić, Ranđelović, Kojašević, Petar Petrović,  Grbić i Haskić. U drugom poluvremenu priliku su dobili i Stojanović, Noma i Nikodijević.

BEZ GOLOVA PROTIV KRASNODARA

Radnički je danas u Beleku odigrao dva prijateljska meča, a onaj protiv mladog tima Krasnodara završen je bez golova. Priliku da igraju dobili su momci sa manjom minutažom.

Imali smo hedikep da se Kostić povredi, pa smo igrali sa igračem manje jer nisam želeo da umaram ostalem igrače pred meč sa Tranvom. Krasnodar ima najboolji mladi tim u Rusiji i zadovoljan sa kako smo
igrali protiv njih. U svakom slučaju, iza nas je odličan dan ovde u Beleku, koji nam je pokazao da smo na pravom putu da 16. februar i meč sa Čukaričkim dočekamo u top formi
, kaže šeg stručnog štaba.

Boje niškog tima branili su  Bulajić (Kojić), Ćirković, Marko Petrović, Aleksa Jovanović, Marko Živković, Noma, Aleksandar Kostić, Petar Ristić, Petar Krstić, Aleksandar Jovanović i Nikodijević. U drugom delu meča (70. minut) povredio se novajlija Aleksandar Kostić, pa su Nišlije igrale sa igračem manje do kraja utakmice .