Uzbudljiv regionalni futsal derbi pripao Radničkom (VIDEO)

U Regionalnoj futsal ligi ekipa Aleksinca pretrpela je prvi poraz na domaćem parketu. Uspešnija je bila ekipa Radničkog iz Niša, koja je u uzbudljivoj utakmici slavila sa 7-6.

Utakmica je obeležila bespoštedna borba za svaku loptu. S jeden strane iskusniji i fizički jači domaći sastav, a sa druge strane mlada i polenta ekipa iz Niša.

Iznenadio je Radnički opd samog starta hrabrom I kvalitetnom igrom. Nametnuo je svoj ritam i dok su domaći došli k sebi već je bilo 3-0.

Goleadu je otvorio Tasić (3. minut) nakon klasične “futsal” akcije koja je završena na drugoj stativi. Nastavio je Radenković sa dva gola. Prvi nakon jedne presečene lopte, sa lakoćom je pogodio nebranjenu mrežu, dok je svoj drugi, a za Radnički treći gol postigao nakon brze kontre.

Do kraja prvog dela igre aleksinčani uspevaju da manje rezultat. Stanković fajterski izvodi Slobodan udarac i “cepa” mrežu Nišlija (17. minut).

Na poluvremenu je evidentno bilo da domaći nešto moraju da menjaju.

Nakon četvrtog pogotka Nišlija, koji predstavlja pravo remek delo u režiji Vasića, domaći kreću odlučnije sa “sidrašem” koji fizički dominira  u nekoliko napada.

Nakon jedne polukontre ekipa Aleksinca, preko Kostića glavom smanjuje na 4-2, da bi se odmah nakon toga i Lazić odlično snašao u gužvi pred golom Radničkom i atraktivno, petom, postigao treći gol za svoj tim.

Gosti se međutim ne predaju. Najpre nakon greške domaćih igrača, Stojanović rutinski povećava prednost,  a onda je iz kaznenog udarca sa 10 metara uspešan i Obradović i ponovo je tri razlike za goste-6-3.

Ekipa Aleksinca tada kreće na sve ili ništa i ovakva igra se umalo isplatila. Sa golmanom u polju napada, brzo preko Lovrenčića smanjuju na 6-4. Igra sa golmanom u polju je mač sa dve oštrice, pa već u narednom minute Nišlije preko Obradovića stižu i do svog sedmog, ispostaviće se pobedonosnog gola.

Poslednjih nekoliko minuta igrala se “viktorija” pred golom Nišlija. Gol je bukvalno visio u vazduhu. Ekipa radničkog je saterana u mišju rupu. Lovrenčić novim golom smanjuje  prednost, a onda Stanković prelepim golom iz slobodnog udarca, kakav  se retko viđa na futsal utakmicama dovodi svoj tim na gol zaostatka i na korak od osvajanja boda.

Nišlije, najviše zahvaljujući bravurama golmana Stojkovića uspevaju da sačuvaju minimalnu  prednost i da slave na “vrućem” terenu u Aleksincu.

Ekipa Aleksinca jeste poražena, ali je dala sve od sebe da sačuva “neosvojivost” domaćeg terena.
Objektivna aleksinačka publika je na kraju meča i jedne i druge, pre svega zbog borbenosti i muške igre nagradila aplauzom.
Ekipa Radničkog je ovom pobedom pretekla aleksinčane na tabeli i nalazi se na trećem mestu.

U narednom kolu ekipa Aleksinca ide na noge još jednoj ekipi iz Niša-Klubu malog fudbala-Akademac.