Prva pobeda Naise (VIDEO)

ŽRK Naisa-ŽRK Medicinar 26-20 (12-10)

U 3.kolu Arkus lige rukometašice Naise stigle su do prve pobede ove sezone i pozicionirale se na mesto koje vodi u plej of. Pred priličnim brojem gledalaca u hali „Čair“ savladana je ekipa Medicinara sa 26-20 (12-10).

Bila je ovo utakmica koja se dijametralno razlikovala od prve dve Naisine utakmice u ovogodišnjem šampionatu, u kojima je ekipa iz Niša loše otvarala meč i onda jurila zaostatak.

Ovoga puta, ekipa trenera Đorđa Teodorovića dobro je otvorila meč. Na semaforu je u 4.minutu stajalo 4-0, a nešto kasnije bilo je i 6-1. U tim trenucima odlična je na golu bila Katarina Ivanović, pa je to ulivalo samopouzdanje celoj ekipi.

U 21.minutu je Naisa vodila sa 10-5, a onda je došlo do pada u igri. Gošće prave seriju do 5-0 i stižu do izjednačenja, 10-10.

Ipak, do poluvremena Naisa vraća prednost na svom kontu i stiže do 12-10.

Do sredine drugog dela Medicinar je bio u igri, a onda do izražaja dolazi odlična fizička sprema Naise. Niški tim u 47.minutu, golom iz kontre Sanje Stamenković stiže do pet golova prednosti, 20-15 i tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Nišu.

Domaća ekipa je do kraja utakmice uspela da razliku uveća do 6 golova, taman koliko je i bilo potrebno da Naisa skoči do četvrte pozicije, koja na kraju osnovnog dela šampionata, vodi u plej of.

Za igračicu utakmice proglašena je golmanka Naise Katarina Ivanović koja je imala 11 odbrana, mada je u samom finišu nekoliko uspešnih intervencija imala i Katarina Kosanović.

Najefiskanije u domaćem timu bile su kapitenka Olivera Nikolić sa 7 i Tamara Simonović sa 5 golova, dok su po 4 gola postigle Sanja Stamenković i Teodora Petković. U gostujućoj ekipi najefikasnija je bila Aleksandra Vasić sa 7 golova.

Prva pobeda Naise za mirniji nastavak prvenstva. Naisa u narednom kolu, u utorak 4.oktobra gostuje ekipi Železničara u Inđiji.

Niš, hala „Čair“.

Gledalaca: 450.

Sudije: Ivan Mandić (Petrovaradin), Nemanja Kovačić (Veternik).

Isključenja: Naisa 14 minuta, Medicinar 16 minuta.

Sedmerci: Naisa 5 (3), Medicinar 5 (2).

ŽRK Naisa: Nedeljković, Kosanović 4 odbrane, Ivanović 11 odbrana, B.Stojanović, T.Petković 4, Milošević, Đurović 2, Simonović 5, Mladenović, J.Stojanović, Stamenković 4, Nikolić 7, Milovanović 2, Rajković, Mihajlović 2.

ŽRK Medicinar: Cvejić 6 odbrana, Jarić 1 odbrana, H.Petrić, Zečević 1, Žarković 2, Radić 3, Vasić 7, Lacković, Peruničić 4, Vasić, E.Petrić, Cvetinović, Dragosavljević 1, Rakić 2.