Odbojkaši Niša uspešni i kod kuće (VIDEO)

Odbojkaši Niša savladali su u drugom kolu Superlige ekipu Ribnice rezultatom 3:0 (25:17, 25:11, 25:21) posle nešto više od sat vremena igre.

Niški tim odlično je otvrio novu superligašku sezonu i pred svojim navijačima. U prvom setu domaći tim je sve vreme bio u prednosti, dok su gosti konstantno „jurili“ rezultat. Na zadovoljstvo Nišlija, nisu uspeli da ih stignu, te je posle 25. minuta igre na semaforu stajalo 1:0.

Na početku drugog seta drugačija slika, gosti su poveli i održavali prednost od nekoliko poena (1:4, 5:8). Deset minuta bila su potrebna niškom timu da se vrati i dođe do prve prednosti 9:8. Nakon toga razlika u korist domaćina stalno je rasla, a Ribnica je tek, s vremena na vreme, uspevala da dođe do poena. Svega 19 minuta bila su potrebna da domaćin dođe do 25:11 i povede sa 2:0 u setovima.

Nešto neizvesniji bio je poslednji set. Gosti su uspeli da se povrate posle, za njih katastrofalnog, drugog seta. Izjednačena igra viđena je do 16. minuta (16:16) posle čega su momci u plavim dresovima dodali gas i pokazali Kraljevčanima da bilo kakvo iznenađenje u Čaoru nije moguće.

U narednom kolu niški tim gostuje ekipi Vojvodine u Novom Sadu.