Naisa samo do boda protiv Kikinde

Rukometašice Naise nisu stigle do pobede protiv ekipe Kikinde, jer su 3 sekunde pre kraja primile gol iz sedmerca.  Sudije Branko Radaković i Nikola Bakmaz iz Novog Sada, na 3 sekunde pre kraja meča isključile su kapitenku Naise Oliveru Nikolić zbog opstrukcije igre i dosudile sedmerac za ekipu Kikinde, koji je najbolja igračica susreta Linea Čočaj pretvorila u gol i donela bod svojoj ekipi.

Takva odluka dovela je do revolta publike, jer su ljubitelji rukometa bili naelektrisani zbog čak 10 sedmeraca dosuđenih ekipi Kikinde, dok su za tim Naise dosuđena samo 3 sedmerca.

No krenimo redom.

Naisa je bolje otvorila utakmicu. U 10.minutu vodila je sa 7-2 i činilo se da će lagano opravdati ulogu favorita. Anastasija Nedeljković je bila sigurna na golu, a Jelena Knežević  i Olivera Nikolić ubojite sa distance, a u dva navrata odlična je bila i Jelena Stojanović sa krila.

Gošće su, međutim, zaigrale angažovanije, a Naisa je u tri navrata mašila zicere pa je ekipa Kikinde brzo uhvatila rezultatski priključak.

Na poluvremenu je bilo 14-13 za Naisu. U drugom delu se igralo gol za gol. Maksimalna prednost Naise iznosila je dva gola, kolika je bila i prednost Kikinde u jednom momentu. Trener Naise Slavko Krnjajac pokušao je da tajm autima razmrda svoju ekipu, ali su se neshvatljive greške nastavile.

U samom finišu, Naisu je održavala mlađana Branka Stojanović, koja je u trenucima kada je igra Naise u napadu bila bezidejna, pokazala hrabrost i postigla dva gola sa desnog krila, pa se slobodno može reći da je ona umnogome doprinela da makar bod ostane u Nišu.

Na 4 minuta pre kraja, rezultat je bio poravnat, 23-23, a onda je kapitenka Naise 15-ak sekundi pre kraja zatresla mrežu gošći za 24-23 i oduševljenje navijača.

Ekipa Kikinde je brzo krenula sa centra i u već opisanom napadu stigla do boda.

U većem delu susreta devojke iz gostujuće ekipe pokazale su više žara. Kao da su više želele da stignu do povoljnog rezultata, tako da iz Niša zasluženo odlaze sa osvojenim bodom.

Ekipa Naise je, sa druge strane, na momente pokazivala da jeste  kvalitetniji rival, ali se to na kraju nije odrazilo na rezultat.

Naisa se sada nalazi u jako teškom položaju, u zoni ispadanja, sa 2 boda manje od ekipe Bora i 3 boda manje od Radničkog iz Kragujevca i Mladosti iz Nove Pazove.

U narednom kolu Naisa je slobodna, a prvi protivnik, u 4 preostala kola nakon toga je ekipa Jagodine, u gostima. Do kraja prvenstva Naisa dočekuje još ekipu Bora i Radničkog iz Kragujevca, a gostuje ekipi Vojvodine u Novom Sadu.

Niš. Sala OŠ „Miroslav Antić“. Gledalaca 350. Sudije: Branko Radaković i Nikola Bakmaz (Novi Sad). Isključenja: Naisa 12 minuta, Kikinda 8 minuta. Sedmerci: Naisa 3 (2), Kikinda 10 (6).

ŽRK NAISA: Nedeljković, Ivanović,  T.Petković, Milošević, Đurović, Simonović 2, Mladenović, M.Petković, J.Stojanović 2, Stamenković 2, Nikolić 8, Milovanović 3, Grujić, B.Stojanović 2, Knežević 4, Đorđević 1.

ŽORK KIKINDA: Matić, Balaban, Stevanović, Aleksandra Čubrilo, Stepanović, Đukičin, Radaković 1, Erdeljan, Perović, Ana Čubrilo 4, Latinović, Sivčev 3, Čočaj 13, Živkov 3, Nina Čubrilo, Novakov.