Dubočica lako protiv Car Konstantina za prvo mesto na tabeli

U okviru 17. kola Srpske lige istok sastali su se Car Konstantin i Dubočica i gosti su ubedljivo slavili rezultatom 0:4(0:1).

Fudbaleri Dubočice su od samog starta nametnuli svoju igru. U 13. minutu posle akcije po levoj strani i sjajnog centaršuta Marka Đorđević Dubočica postiže pogodak, a stelac je bio Dušan Savić.

Dubočica je nastavila u istom ritmu imala je posed i kontorlisala igru. U 27. minitu Ivan Jović iz redova Car Konstantina dobija crveni karton zbog vređanja sudije pa domaćin nastavlja igru sa brojčano oslabljen. Do kraja prvog dela igralo se uglavnom na polovini domaćina. Imali su Leskovčani još par sjajnih prilika, ali nisu bili dovoljno precizni. “Carevi” su imali šansu u finišu poluvremena iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla pored stative

Na samom početku drugog dela igre, tačnije u 49. minutu gosti dolaze do pogotka, a stelac je bio Ivan Milić. Imali su izabranici Dejana Čelara dve sjajne šanse i u 55. i 60. minute, ali do drugog gola stižu tek u 65. minutu strelac je ponovo bio Dušan Savić.

U 80. minutu i Ivan Milić postiže svoj drugi, a Dubočicin 4 gol na utakmici i stavlja tačku na ovaj meč.

Ovom pobedom Dubočica je izbila na vodeću poziciju Srpske lige istok, sa istim brojem bodova kao i pirotski Radnički. Car Konstantin ostaje na začelju sa samo jednim osvojenim bodom.

tekst: Sava Jojić