Prva pobeda vaterpolista Naisa na gostovanju

U devetom kolu Prve A lige vaterpolisti Naisa savladali su Dunav u Novom Sadu rezultatom 16:9 po četvrtinama je bilo 3 :1, 4 :4, 6 :0 i 3 :4.

Meč sa fenjerašem niški igrači iskoristili su da upišu prvu pobedu u gostima. Oni su to uradili čini se i lakše nego što se očekivalo, naročito ako se zna da su ih i u prvom delu šampionata, na bazenu Čair, Novosadjani dobro namučili. Nais je tada slavio tesnim rezultatom 11-10.

Vaterpolisti iz Niša odlično su otvorili meč rešeni da najzad uknjiže bodove i na gostovanju što im je donelo prednost od dva gola posle prve četvrtine. U drugom periodu viđena je izjednačena, ali vrlo efikasna igra uz čak osam golova.
Sve je rešeno u trećoj četvrtini koju su Nišlije odigrale izvanredno i dobile je sa ubedljivih 6-0, tako da su u nastavku rutinskom igrom privele meč kraju do konacnih 16-9.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji sa 6 pogodaka bio je Lekić, a pratio ga je Šilj sa 3. Kod domaćih 3 pogodka postigao je Galea.

Ovim bodovima ekipa Naisa približila se gornjem delu tabele i eventualnom pobedom u sledećem kolu nad TAŠom u Čairu znacajno bi učvrstila svoju poziciju.