Odbojkaši Niša savladali sa 3:1 Ribnicu iz Kraljeva (VIDEO)

Odbojkaši Niša savladali su ekipu Ribnice iz Kraljeva sa 3:1 (po setovima 22:25, 25:14, 25:19, 25:19) i krenuli u borbu za petu poziciju pred plej of.

Iako za goste iz Kraljeva nije nastupio njabolji poenter Okošanović, domaćini se nisu snašli na startu.

U drugom setu, međutim, Nišlije su zaigrale angažovanije, sigurnije na prijemu, bolje na servisu i raznovrsnije u napadu, tako da su i jedna i druga ekipa kraj ovog dela utakmice dočekale sa rezervnim sastavima.

Treći set dobijen je nakon sjajnih servisa, ali i smečeva iz druge linije mladog Danila Pavlovića. Nakon smečeva Brčića Nišlije dobijaju tri poena zaredom i vrlo brzo stižu do 2-1. Rezultat od 25-19 ostvaren je i u četvrtom setu.

Pržić i Pavlović imali su po 13, a Milan Stojković postigao je 20 poena.

Nišlije su tako, sasvim zalsuženo, stigle do tri boda. Ostala su još dva koraka kako bi sezonu, pre početka plej ofa, završili na petom mestu, što bi značilo da će se upravo sa Ribnicom sastati u četvrtfinalu.
Već u nedelju Nišlije imaju važan meč protiv Radničkog u Kragujevcu, a u 18. kolu bi trebalo da ugoste beogradski Partizan.