Naisa sa Malagom u EHF Kupu

Žrebom u sedištu EHF Kupa u Beču odlučeno je da se Ženski rukometni klub “Naisa” iz Niša, u 1/8 finala Evrokupa sastane sa ekipom Rinkon Fertilidada iz Malage.

Predviđeno je da se prva utakmica odigra 9. ili 10. januara u Malagi, a revanš nedelju dana kasnije u Nišu.

Može se reći da Naisa nije bila miljenica sreće obzirom da je Malaga jedna od najboljih ekipa Španije. Potencijalni protivnici ekipe iz Niša, koja je jedini preostali srpski predstavnik u Evrokupu, bile su i ekipe iz regiona, iz Bosne i Hercegovine i Grčke.

Naisa je ove godine u Evrokupu ubedljivo u dvomeču savladala ekipu Čair iz Skoplja, dok je nakon toga, od takmičenja odustao   Azerjol, prvak   Azerbejdžana.

Naisa je tako i ove godine u evro takmičenjima stigla najdalje od svih srpskih predstavnika.

Da podsetimo, u prošloj sezoni u EHF  Čelendž kupu, Naisa je stigla do polufinala, a zakazani Fajnal for nikada nije održan, jer ga je evropska rukometna federacija otkazala, čime takmičenje nije ni završeno.

Naisa je tako izgubila šansu da se bori za titulu evropskog kupa koji je već jednom osvojila, 2007. godine.

Ekipa Naise trenutno je vodeća u domaćem šampionatu, a Superliga Srbije trebalo bi da bude nastavljena sredinom januara.