Naisa propustila prvu priliku da overi plej of

Naisa nije iskoristila prvu šansu za overu plej ofa! Dovoljan je bio bod u Šapcu da ekipa Naise zatvaranje osnovnog dela šampionata sa vodećim Bekamentom u Čairu dočeka rasterećeno. Rasplet će, ipak, biti drugačiji. Poražena je Naisa u Šapcu sa 28-27 iako je u većem delu susreta bila u rezultatskoj prednosti. U 36. minutu bilo je rekordnih 5 golova razlike za Naisu, 19-14. Međutim, ni to nije bilo dovoljno da se stigne do željenog rezultata.

U većem delu susreta Naisa jeste odigrala hrabro i pokazala kvalitet, ali kada je bilo najvažnije kao da se strah uvukao u igračice Naise. Doduše, zaista nije bilo ni sreće.

U finišu susreta promašen je sedmerac, pa su pogođene dve stative i rezultat je otišao na stranu Medicinara.

Tačno je da je sudijski dvojac znatno više sedmeraca dosudio za domaćina (8-4 za Medicinar), dok je gostujući tim više puta bio sankcionisan isključenjima (12 minuta Naisa, 4 minuta Medicinar), ali su igračice Naise morale hrabrije kad je bilo najpotrebnije.

Ovako, prvo vođstvo Medicinar je imao u 58. minutu, 2 minuta pre kraja susreta kada je poveo 27-26. I uspela je ekipa iz Šapca da slavi sa 28-27.

Utisak je da nije pobedio bolji tim i da je Naisa zaslužila makar bod, ali je činjenica das u bodovi ostali u Šapcu.

Pred završno kolo osnovnog dela prvenstva situacija je kristalno jasna. Radnički je porazom od Vrbasa ispao iz trke za plej of, a Medicinar je u značajnoj meri svoje šanse uvećao. Zaostaje dva boda za Naisom, ali ako slavi u 22.kolu, a Naisa bude poražena od Bekamenta, u plej of će Medicinar, jer je bolji u međusobnim susretima (Naisa slavila takođe sa golom prednosti, 30-29, ali je tim iz Šapca dao veći broj u gostima).

Naisi je, dakle, još uvek potreban bod. Bod u duelu sa Bekamentom značio bi polufinale plej ofa sa ekipom Iz Aranđelovca, pobeda bi, verovatno, značila zakazan duel sa Jagodinom u polufinalu, dok bi poraz, najverovatnije, značio da će u doigravanju za titulu Medicinar, a ne Naisa.

Utakmica sa Bekamentom igra se već u subotu, 30.aprila u hali Čair. Prilika da ljubitelji rukometa pruže podršku Naisi, za plasman u plej of.