Železničar bez polufinala Kupa,Partizan bolji u penal završnici

Rukometaši Železničara poraženi su u četvrtfinalu Kupa Srbije od ekipe Partizana rezultatom 33:32, posle izvođenja sedmeraca. Nakon 60. minuta bilo je 28:28 (15:18).

Železničar nije uspeo da i treći put ove sezone savlada crno-bele. Poput onog od pre nedelju dana, i ovaj meč na Banjici, bio je napet i viđena je zanimljiva i borbena utakmica.

Sve do 17. minuta igralo se gol za gol, a onda su gosti uspeli da odu na +2 (9:11). Minut pre odlaska na odmor Želja je imao četiri gola prednosti 18:14, ali su crno-beli smanjili zaostatak.

Gosti su i u nastavku igrali dobro, ali su se i domaći konsolidovali tokom pauze. Izabranicima Nenada Maksića bila su potrebna 12. minuta da izjednače rezultat (20:20), a onda se ponovo igralo gol za gol sve do kraja regularnog dela meča (28:28).

Pobednika su odlučili sedmerci, a sreća je bila na strani crno-belih. U domaćem tim bili su precizni svi izvođači, pogađali su  Maksić, Pižurica, Mikić, Petrić i Mićić. Sa druge serije precizni su bili Pavlović, Milosavljević, Spasić, Stanojević. U petoj seriji ruka je zadrhtala mladom Lazaru Anđelkoviću čiji je šut odbranio Andrej Trnavac i svoj tim odveo na fajnal – for.