Naisa bolja od Pančeva (VIDEO)

ŽRK Naisa-ŽRK Pančevo 34-28 (15-14)

Slavko Krnjajac uspešno je debitovao na klupi Naise pred niškom publikom. U hali “Čair” Naisa je savladala ekipu Pančeva sa 34-28 (15-14), a igra je na moment bila upavo onakva kakvu priželjkuje I trener Krnjajac, ali I ljubitelji rukometa u Nišu.

Istina je – mučila se Naisa u prvom poluvremenu. Taman kada je izgledalo da će se domaći tim konačno odlepiti, igračice koje su ušle sa klupe brzo su proćerdale razliku iz 25.minuta, kada je Naisa vodila sa 14-9, pa se na poluvreme otišlo sa minimalnim vođstvom 15-14.

Moralo je sve ispočetka, a ekipa iz Pančeva pokazala se kao tvrd protivnik. U igri punoj tempa, ponovo do 5 golova prednosti Naisa stiže u 42.minutu. Odličnim intervencijama vetar u leđa svojoj ekipi dala je Anastasija Nedeljković, a u napadu su se razgoropadile Olivera Nikolić I Sanja Stamenković. Kada je gol gošći počela da sa distance teroriše I Jelena Knežević bilo je jasno da je protivnik slomljen.

Publika u Čairu itekako je imala zbog čega da aplauzima nagradi trenera Krnjajca I njegovu ekipu. Kako je utakmica odmicala Naisa je igrala sve brže I raznovrsnije, pa je na kraju zasluženo slavila sa 34-28.

Jeste bilo dosta tehničkih grešaka, ali igra u većem delu susreta itekako ohrabruje, pred jako bitne mečeve, protiv Medicinara u prvenstvu I ekipe Jagodine u kupu.

Pivot nišlijki Sanja Stamenković, bila je zadovoljna zbog pobede, ali I zbog očiglednog povratka u prepoznatljivu formu, dok je trener Slavko Krnjajac pohvalio igračice, ali se I zahvalio niškoj publici na podršci.

U narednom kolu, u petak, 10.februara Naisa gostuje kod ekipe Medicinara.

Niš, SC „Čair“. Gledalaca: 300. Sudije: Ivan Kolavčić, Bojan Kolavčić (Beograd). Isključenja: Naisa  8 minuta, Pančevo 6 minuta. Sedmerci: Bekament:  Naisa 3 (2), Pančevo 8 (4).

ŽRK NAISA: Nedeljković, Ivanović,  Đorđević 2, T.Petković,  Milošević, Đurović, Mirković, Knežević 9, Simonović 3, Mladenović 1,  Stojanović 3, Stamenković 5, Nikolić 9, Milovanović 2,  Grujić.

ŽRK PANČEVO: Maksić, Stanišković 6, Božinović 1, Rogulja 8, Markagić 2, Stanojević, Stekić 7, Veličković 3, Brkić, Jambrušić, Belić, Vranić, Kepčija, Rauš 1, Georgijev.