Mosorovci najbolji na “Nebeskim kotlovima”

Sjajni trkači PSK Mosor Niš proteklog vikenda uspešno su započeli sezonu u skajraningu Planinarskog saveza Srbije.

Trkom „Nebeski kotlovi“startovala je Nacionalna serija PSS. Obroncima Divčibara i Maljena preko vrhova Kozomor i Crni vrh u okolini Kosjerića, kondiciono i tehnički veoma zahtevnu stazu, dužine 32.6 km sa visinskim usponom od 1858 mnv savladalo je ukupno 105 takmičara. Start i cilje je bio u živopisnom ambijentu vodopada Skakavci. Tehnička organizacija pripala PSK Balkan iz Beograda koji su svoj zadatak pripreme odlično obavili.

Ekipa PSK Mosor je zauzela ubedljivo prvo mesto, a pojedinačno takmičari niškog kluba su ostvarili sjajne plasmane. Ovogodišnja pojačanja Mosora Dejan Todevski iz Severne Makedonije odneo je pobedu, a Nenad Živković iz Kruševca zauzeo je treće mesto. Obojica su ostvarili sjajna vremena i time istakli kandidature za najviši plasman na kraju godine. Njima treba pridodati i rezultat standardno dobrog Nemanje Ristovića koji je zauzeo 10. mesto.

Odlične rezultate ostvarile su i dame članice niške ekipe. Ljiljana Krasić, Mirjana Zaza Danković, Nela Lazarević i Ivana Rodič, plasmanom u prvih 10.

Ženski plasman:

1. Sanja Đoković, PEK Gora Kragujevac
  2. Lidija Radulovićž, PSK Balkan Beograd
  3. Mina Kosanović, PK Tara Bajina Bašta