Mašinac remizirao sa Crvenom zvezdom (VIDEO)

Fudbalerke niškog Mašinca remizirale su na svom terenu sa Crvenom zvezdom rezultatom 1:1, u sklopu četvrtog kola plej-ofa Superlige Srbije i na taj način stigle su na korak do „overavanja“ treće pozicije.

Utakmica je odigrana na izuzetno vetrovitom Delijskom visu, a do pogotka prve stižu domaće igračice u 28. minutu, kada je nakon centaršuta Isidore Vučković sa desne strane loše odreagovala Anđela Krstić, koja je udarcem glavom smestila loptu u sopstvenu mrežu.

Iako je do kraja poluvremena Mašinac imao još dve izgledne prilike na poluvreme se otišlo sa minimalnom prednošću “zelenih”.

Od prvog minuta drugog dela Beograđanke su krenule silovito, ali je sjajna Vanja Stanković na golu Mašinca uspevala da sačuva mrežu domaćih.

Prelomni trenutak meča desio se u 55. minutu kada je Milijana Pavlović, nakon prodora i centaršuta Milice Stanković sa desne strane, uspela da promaši prazan gol, iako se nalazila na samo metar od gol linije.

I umesto da duplira prednost Mašinac nakon nekoliko vezanih kardinalnih grešaka u odbrani dopustio Crvenoj zvezdi da izjednači rezultat. Igrao se 66. minut, a poklon domaće odbrane iskoristila je Mina Čavić za 1:1.

Nakon tog pogotka Nišlijke su pale u igri, a Mina Čavić je samo tri minuta nakon izjednačenja propustilia prilku da napravi potpuni preokret. Ipak zatresla je samo prečku nakon snažnog udarca po sa 16 metara, ostalo je na kraju konačnih i pravednih, Mašinac trejs-Crvena zvezda 1:1.

Mašinac u pretposlednjem kolu plej-ofa dočekuje zemunsku Slogu, a to će biti čak treća uzastopna utakmica na domaćem terenu. „Zelene“ će pre toga odigrati meč osmine finala Kupa Srbije, koji je na programu u sredu, 20. aprila. Voljom žreba odlučeno je da će Mašinac gostovati ekipi ŽFK Spartak DOO u Subotici, klubu koji predstavlja drugi tim aktuelnog šampiona naše zemlje. Tačan termin odigravanja te utakmice još uvek nije saopšten.