Badin Soft IT košarkaška liga: Petrović iz AWG-a zakucao Telekom

Još jedno kolo ostalo je da se odigra do kraja prvog dela Badin Soft IT košarkaške lige. Organizatori ne kriju svoje zadovoljstvo dosadašnjim tokom takmičenja i nadaju se još boljem utisku u nastavku sezone, u prolećnom delu. Kako je ostalo još jedno kolo da se odigra ne bismo još uvek sumirali utiske, ostavićemo to za sam kraj godine, a evo i rezultata i kraćih izveštaja odigranog 11. kola.

Telekom Srbija vs. Ascalab-Webelinx Games 32:55 – ubedljiva i laka pobeda favorizovanih gostiju nad nemoćnom ekipom Telekoma. Potpuna dominacija AWG-a se ogleda i u tome da su svaku četvrtinu ovog susreta rešili u svoju korist. Prekaljeni strelac Kostić je i u ovom meču bio najefikasniji u poraženom sastavu sa 12 poena i 8 skokova, ali da bi došli do pobede na ovom susretu potrebna je bila pomoć njegovih saigrača koja je ipak izostala. Podbacio je Kovačević, koj je bio “match winner” iz prošlog kola, a na ovom susretu ubacio je samo 1 poen. Sa druge strane, videno raspoloženi za igru momci u gostujućem taboru. Nezaustavljivo je deloo tri Petrović – Živanović – Tričković na ovom meču, a mladi Petrović je pokazao svoje atletske sposobnosti sa par vrlo atraktivnih zakucavanja. Meč je završio sa 26 poena i 7 skokova uz 4 asistencija, za indeks korisnosti 33, koji je jedan od dva takva u ovom kolu.

Syrmia vs. Better Collective 29:67 – rekordan broj poena na jednom susretu prve sezone takmičenja ubacila je ekipa BC-a na ovom susretu. Nezaustavljici su bili momci u zelenim dresovima i videlo  se od samo početka utakmice da će borbena i vrlo dobra ekipa Syrmie teško uspeti da isprati ritam koji im je gostujući tim nametnuo. Kada se na sve to doda i nesrećna povreda Nikolića na početku susreta, šanse su zaista bile minimalne za bilo kakav preokret. U poraženom timu najzapaženiji bio je odlični Kocić sa 10 poena, a u pobedničkom sastavu dominirali su Nikolić sa 21 poenom uz 6 skokova i najkorisniji igrač ovog kola Stojiljković koji je zabeležio dabl-dabl učinak sa 25 poena, 12 skokova i 3 asistencije za indeks korisnosti 33. Ekipa BC-a je ovom pobedom prekinula niz od tri uzastopna poraza i popela se na 4. mesto na tabeli, dok je Syrmia trenutno na 6. poziciji.

Badin Soft vs. TraceOne-Diffine 38:33 – iako je TOD ušao u meč kao blagi favorit, Badin je pružio dovoljno dobru partiju kako bi savladao ekipu koja je pre ovog kola bila na čelu tabele. Domaćin je imao kontrolu nad utakmicom tokom 25 minuta, a tek 3 minuta pred kraj je ekipa gostiju uspela da stekne prednost. Smirenim i organizovanim napadom bekovski trio domaće ekipe, Filipović – Živković – Jovanović, uspeo je da iskontroliše neizvesnu završnicu i ostvari veoma bitnu pobedu. Ono što TOD najviše brine nakon ove utakmice nije poraz, već povreda njihovog najboljeg igrača Krstića zbog koje je morao ranije u svlačionicu. Standardno najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Filipović (13 poena, 19 skokova), koji je po drugi put proglašen igračem utakmice, dok je 17 poena dodao Živković. U ekipi gostiju najefikasniji je bio Stevanović sa 12 postignutih koševa, dok su po 7 imali Spasić i Krstić.

Fazi vs. HTec Group 33:24 – važna pobeda za domaći sastav kojom su preuzeli lidersku poziciju na tabeli nakon 11 odigranih kola. Ipak, deluje da je gostujuća ekipa HTec-a imala svoje šanse na ovom susretu, pre svega, zahvaljujući raspoloženom Tomaševiću koji je ubacio 12 poena. Potcenili su favoriti fenjeraša i umalo im se to obilo o glavu. Da je sjajni plejmejker Stošić bio rapoložen za igru na ovom susretu, moguće je da bi i ishod bio drugaciji. Ovako, novi poraz gostiju, a još jedan trijumf ekipe Fazi koja je trenutno na skoru 7-1. Najefikasniji igrač na ovom susretu i ujedno i igrač utakmice bio je odlični Radenković, koji je zabeležio 14 poena, 3 skoka i 2 asistencije, a pogodio je 3 trojke u bitnim trenucima susreta kada se rezultat lomio.