Radnički u finišu ostao bez dva boda protiv Pančevaca

Fudbaleri niškog Radničkog,na zatvaranju polusezone na svom Čairu, nisu uspeli  da svladaju pančevački Železničar. U nadoknadi vremena Nišlije su ispustile minimalno vođstvo, pa je završeno rezultatom 1:1(0:0).

Kao i u većini mečeva, od kako je na klupi Nišlija Slavoljub Đorđević, prvo poluvreme utakmice Radničkog završeno je bez golova, i može se reći skoro i bez prilika.

U drugom delu domaći fudbaleri najzad prave jednu lepu kombinaciju koju udarcem glavom u gol pretvara Sava Petrov – igrao se 54. minut.

Vođstvo Nišlija kao da je poremetilo do tada dobro organizovanu odbranu Železničara, pa su domaći u nastavku propustili nekoliko dobrih prilika da overe pobedu.

U poslednjih petnaestak minuta igre, da li taktički, da li zbog nedostatka snage, Radnički se povukao i grčevito branio. Kazna je stigla u trećem minutu nadoknade kada je nakon loše intervencije Bakića lopta u srcu šesnaesterca stigla do Konatara, koji je jakim i preciznim udarcem smešta u mrežu iza nemoćnog Rosića.

Nakon ovog meča Pančevci su uspeli da ostanu na korak od zone ispadanja, u kojoj je ostao Radnički, ali obema ekipama na proleće predstoji grčevita borba za opstanak.