AKL: Milšped = Marković ? (VIDEO)

Odigrano je i 11. kolo devete sezone najboljeg takmičenja košarkaša amatera u ovom delu zemlje. Baš ovo kolo ostaće zabeleženo po mnogim lepim potezima, nekoliko veliki iznenađenja, ali i po jednom čoveku, Stefanu Markoviću iz ekipe Milšped JUG. O čemu se radi, više u nastavku.

KK Senior vs. AKK Rekreativci 65:43 – sjajna košarkaška predstava u režiji igrača Senior-a. Rezultatski rasterećeni domaćini ušli su vidno raspoloženiji u ovaj meč od ekipe Rekreativaca kojima je ovaj susret bio jedan od poslednjih vozova za stanicu zvanu Plej of. Možda ih je upravo taj pritisak držao u grču tokom ovog duela i sprečio da ostvare željeni rezultat. Sa druge strane, ekipa Senior je zaista izgleda moćno na terenu i podsetila na neke svoje najbolje partije od pre par sezona. Lepe akcije su se nizale kao na traci, a najefikasniji bio je nekadašnji tandem Durlantule Vučković – Nedeljković, koji su ubacili po 17 poena. U bledom izdanju gostiju najviše je pokazao mladi Janković sa 14 poena i 5 skokova koji je jedini pokazivao želju za pobedom i nadigravanjem.

AKK Tvrđava vs. Margerski tigrovi 48:54 – aktuelni vicešampioni lige priredili su prvo iznenađenje u ovom kolu, i to, za njihove navijače i pratioce, neprijatno. U prvoj takmičarskoj utakmici u kojoj je od starta nametnut jak ritam, oslabljena Tvrđava pokazala je zašto je jedan od glavnih favorita za osvajanje titule ove sezone. Na današnjem susretu su bez desetak prvotimaca imali nekoliko prilika za pobedu, ali duža klupa i odmorniji igrači su presudili u korist borbenih gostujućih igrača. Tigrovi su slomili njihov otpor (ili da kažemo umor) tek u poslednjoj četvrtini, ali to ne umanjuje kvalitet koju ekipa gostiju ima, ali ni zaslugu za trijumf u ovom meču. Najefikasniji na ovom meču kod gostiju bio je Marinković sa 14 poena, a uzgred je on svojim partijama do sada i najzaslužniji što je njegova ekipa i dalje kandidat za Plej of. Kod domaćih je zapaženiji učinak imao Milenković sa 14 poena i 17 skokova, dok je ponovo podbacio najbolji igrač domaće ekipe Stevanović koji je u jako lošoj šuterskoj formi, te na poslednje tri utakmice šutira svega 12% iz igre (6/50).

Trust the process vs. Tajchy Thunders 63:76 – iako su jedni od favorita za osvajanje titule ove sezone ušli jako u meč, ekipa domaćina je verovala da može da nastavi svoj pobednički niz. Nažalost po njih, gosti su želeli pobedom da zaborave na prošlonedeljni poraz u derbiju protiv Tvrđave i Ttp-u su naneli prvi poraz nakon šest vezanih pobeda. Tajchy je u prvom napadu druge četvrtine, trojkom Veličkova, stekao dvocifrenu prednost koju nisu ispuštali do poslednjeg sudijskog zvižduka, ali im je u tome mnogo pomogla i ekipa domaćina kojoj se nervoza uvukla pod kožu. Upravo je Veličkov bio najzaslužniji za pobedu svog tima, pored 19 poena upisao je i 8 skokova, a poenterski je pobedi doprineo i Radojević postigavši 20 poena. Inače, od 9 pobeda koliko Tajchy ima u dosadašnjem delu takmičenja, čak 6 puta je Veličkov proglašavan igračem utakmice. Kod domaćih najraspoloženiji za igru bio je Koković, odigravši svoj najbolji meč ove sezone (18 poena, 6 skokova, 5 asistencija), a pratio ga je Trajković sa 17 poena (5 postignutih trojki).

Kraljevi ove igre vs. Milšped JUG 51:56 – prva pobeda novajlija u ligi ili da kažemo prva pobeda Stefana Markovića?! Šalu na stranu, ali ono što je uradio Marković na ovom susretu je nešto što se retko viđa i u profesionalnim košarkaškim ligama. Ekipa koja do sada nije imala nijedan trijumf slavilaje protiv Kraljeva, koji su u neku ruku potcenili protivnika i došli sa minimalnom željom za igru, barem je tako delovalo. Domaći su bolje otvorili utakmicu i nakon prve četvrtine vodili sa 5 poena prednosti, ali su krajem prvog poluvremena dozvolili protivniku seriju od 12:0, te na poluvreme otišli sa deficitom od 6 poena. Marković je od 30 poena svoje ekipe u prvom delu susreta upisao čak 26, a u sličnom ritmu je igrao i u nastavku! Otvorio je drugo poluvreme sa dve vezane trojke, dok su se Kraljevi mučili iz napada u napad i svoje prve poene postigli tek nakon 3 minuta igre u drugom delu. Nažalost po Kraljeve, njihov deficit je već tada bio dvocifren, pa je Milšped uz blage turbulencije uspeo da odoli svim napadima protivnika i privede meč trijumfalno kraju. Najzaslužniji za prvu pobedu svog tima i najveće iznenađenje dosadašnjeg dela sezone bio je gorepomenuti Marković.On je upisao 47 poena, a tome je dodao i 13 skokova što mu je donelo ukupan indeks korisnosti od čak 52! Delovao je nezaustavljivo na terenu, a čuvari su se redom smenjivali bezuspešno ga čuvajući. Ovo je bio njegov dan, ali i dan kada su ispisane neke stranice rekorda Amaterske košarkaške lige. Kod domaćina najzapaženiji bili su Gilić sa 13, odnosno Stojanović sa 11 poena.

Niški medvedi vs. Brew crew 61:54 – važna pobeda aktuelnih šampiona nakon poraza iz prošlog kola. Slavili su protiv Brew crew-a koji je odigrao solidan meč protiv desetkovanih Medveda. Imali su gosti svoje šanse, ali su u toku treće četvrtine dozvolili veliki broj lakih poena protivniku, dok su u napadu promašivali iz izglednih situacija. Domaćima, koji su nastupili sa svega sedmoricom igrača, što je netipično za šampione koje kao tim odlikuje uvek dobro popunjen roster za utakmicu, je popustila koncentracija u poslednjim minutima utakmice, ali su gosti uspeli samo da ublaže poraz. Igračem utakmice proglašen je Nikolić (22 poena), ali je to priznanje lako moglo da bude pripirano Kantaru kojem je loš procenat šuta to pokvario. Popularni Gaga je pored 13 poena imao i 10 skokova, a svega 2 asistencije nedostajale su mu da upiše prvi ovosezonski tripl-dabl učinak. Kod gostiju 24 poena postigao je sjajni šuter Ristić (5 postignutih trojki), a pratio ga je Tasić sa 11 poena.

AKK Legionari vs. Hummingsubs 45:50 – koliko je ovaj meč bio važan za oba tima govori i to da su obe ekipe u 11. kolo ušle sa dobrom formom i sa po tri vezane pobede, ali i sa po tri poraza.Činilo se već nakon prve četvrtine da će Subs-i lako izaći na kraj sa neugodnom i mladom ekipom Legionara, dozvolivši im samo 2 poena tokom prvih 11 minuta igre. Međutim, Legionari se nisu predavali i pokušavali su na sve načine da se vrate u meč. Iako su pred sobom imali 17 poena deficita u odnosu na protivnika nakon prvog poluvremena, nisu klonuli duhom u drugom, te su pred kraj utakmice uspeli da priđu na svega 3 poena zaostatka. Na kraju je presudilo iskustvo igrača Subs-a pre svega, ali i brzopletost u napadima domaćina koji ostaju u trci za jedno od mesta koje vodi u Plej of. Najefikasniji na utakmici bio je Đurđanović, kojem je jedan skok nedostajao za drugi ovosezonski dabl-dabl učinak, a pored toga imao je i 19 poena. Kapiten Cvetković ga je pratio sa 10 poena. U poraženom sastavu istakli su se Marković sa 14 poena i Nešić sa 10 poena, 5 skokova i 5 blokada.