Želja lako sa Pazarom, sledi derbi sa Vošom (VIDEO)

Rukometaši Železničara ubedljivo su savladali ekipu Novog Pazara u trećem kolu plej-ofa Superlige. Utakmica u Čairu završena je rezultatom 41:31 (20:12).

Ekipa iz Novog Pazara držala se osam minuta, kada je u nekoliko narvata imala minimalnu prednost. Nakon toga je na scenu stupio domaći tim koji je očekivano nadigrao najprijatnije iznenađenje Superlige.

Odlično su igrali domaći, a najveće vođstvo u prvom delu bilo je devet golova (20:11) u 28. minutu.

U nastavku meča domaći su došli do dvocifrene prednosti. Najveću prednost izabranici Veselina Vujovića imali su u 47. minutu bilo je +13 (34:12). Ipak gosti su uspeli da do kraja meča zaostatak svedu na -10.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Spasić i Pavlović sa po šest, dok su Milovanović i Gorela dodali po pet golova. Sa druge strane Kaltak je sa šest golova predvodio napad Pazaraca, sledili su ga Rakić, Maksić i Milošević koji su se po pet puta upisali u strelce.

Trener Železničara pružio je priliku svim igračima. Ono što je pozitivno jeste efikasnost u napadu, dok brine igra u odbarni i veliki broj primljenih golova.

Ova pobeda dobra je uvertira za derbi susret u Novom Sadu kada će Železničar gostovati Vojvodini. Meč koji je na programu u sredu u SC Slana Bara mogao bi da odluči prvaka države.

Železničar – Novi Pazar 41:31 (20:12)

Niš, hala Čair;

Gledalaca: 250;

Sudije: Vanja Antić/ Jelena Jakovljević (Beograd);

Isključenja: Železničar 14 minuta, Novi Pazar 6 minuta;

Sedmerci: Železničar 3(3), Novi Pazar 4(3)

ŽELEZNIČAR: Matović 6 odbrana, Milovanović 5, Sretenović 1, Mađar 3, Vejin 2, Milosavljević 4, Živković 3, Stošić (2 odbrane),  Spasić 6(1), Gorela 5, Marković 3(2), Jevtić 2, Božović, Kljajić, Pavlović 6, Babić 1;

NOVI PAZAR: Gemaljević 5 odbrana, Žujović 5, Badić, Ugljanin, Sefović 2, Crnovršanin, Ćosović, Mekić, Međedović, Rakić 5, Kaltak 6(3), Mujčinović, Šaponjić 3, Milošević 5, Maksić 5.