Radnički nadigrao Partizan (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog izdigli su se nakon dva neprijatna poraza, protiv Zvedze u prvenstvu i Partizana u Kupu, i slavili na Čairu protiv crno-belih sa 3-1 u drugom kolu plej ofa Super lige Srbije.

Prvih desetak minuta proteklo je u ispipavanju pulsa protivnika i uglavnom se igralo između dva šesnaesterca, a onda u 11 minutu šansa za Radnički. Pankov je na sredini terena bio uporan i oduzeo je loptu Rikardu, sevnula je kontra Radničkog po desnoj strani. Lopta na ivici šesnaesterca dolazi do Saše Stojanovića koji šutira pored gola.

U 25.minutu je ponovo pokušao Radnički preko desne strane, ali Ranđelović u skoku nije uspeo da stigne do lopte.

Veliku šansu Radnički je imao i u 35.minutu. Grbić je ovoga puta probio po levoj strani, loptu ubacio do Haskića, ali se najbolji strelac Super lige nije najbolje snašao.

I dok je Radnički imao inicijativu Partizan je poveo. Štoperi Radničkog se nisu razumeli i iz jedne  akcije koja nije obećavala, Đorđe Ivanović ostaje sam ispred golmana Radničkog i rutinski dovodi svoj tim u vođstvo od 1-0.

Samo minut kasnije Caki Stojanović  je bio u kolosalnoj šansi, ali je oklevao i šansa je otišla u nepovrat.

Kapiten Nišlija na ovoj utakmici iskupio se samo nekoliko minuta kasnije. Nakon prekršaja nad Haskićem, dosuđen je slobodan udarac sa 17-18 metara iskosa sa leve strane. Loptu je uzeo Caki Stojanović i skinuo paučinu sa Partizanovog gola…za 1-1 i erupciju oduševljenja na Čairu.

Kako su Nišlije okončale prvo, taku su nastavili u drugom poluvremenu.

Dobru igru u prvom delu Grbić je krunisao golom odmah na početku drugog delu. Poslao je jednu dubinsku loptu ka golu Partizana, Ranjdelović je preskočio loptu koja je iznenadila čuvara mreže Partizana. 48.minut, 2-1 za Radnički.

Partizan je pokušao da uzvrati, ali je Rikardo iz okreta šutirao visoko preko gola.

U 52.minutu 3-1 za Radnički. Ponovo je Grbić gospodario terenom – dugo vukao loptu. Ona je nekako stigla do Todorovskog koji odlično upošljava Ranđelovića, a mladi reprezentastivac  rutinski šutira i smešta loptu u  mrežu gostiju.

U 68.minutu Partizan se malo oslobodio pritiska Nišlija i Ivanović ulazi u novu šansu, ali pogađa spoljni deo mreže.

U 73.minutu nova šansa za Radnički. Drinčić upošljava Ranđelovića, ovaj vara svog čuvara ali šutira iznad gola.

Uzvraća Ivanović u 80.minutu. Ulazi u srce šesnaesterca, ali je izblokiran.  Minut kasnije umalo da Partizan smanji vođstvo. Jedna ubačena lopta imala je čudnu putanju i umalo iznenadila Ristića.

Imao je Partizan šansu i u 85.minutu. Odlično izveden slobodan udarac sa 17-18 metara, ali je golman Radničkog još bolje reagovao.

Radnički se ovom pobedom ponovo približio Zvezdi na četiri boda. U narednom kolu, u četvrtak 25.aprila, Radnički na Čairu dočekuje ekipu Čukaričkog.