Radnički se remijem protiv Estonaca oprostio od Evrope (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog nisu uspeli da se plasiraju u drugo kolo kvalifikacija za ligu Evrope pošto su u revanš meču odigrali 2-2 protiv estonske Flore. Nakon prvog meča u kome je Radnički poražen sa 2-0 u Talinu, očekivalo se da Nišlije zaigraju fajterski  od 1.minuta.

Ekipa sa Čaira je ipak u meč ušla oprezno, a lopta je u najvećem delu meča bila u posedu štopera Nišlija. Gosti su se branili prilično visoko, ali zgusnuto, sa zadnjom linijom na 30 metara od gola. U prvom poluvremenu igrači Flore nisu ni pokazali želju da napadnu, ali su se znalački branili. U takvoj konstelaciji snaga Radnički je imao više od igre u prvom delu, ali bez rezultata.

Prva prilika viđena je tek u 10. minutu kada je Nemanja Tomić  oštro šutirao, ali je golman gostiju bio dobro postavljen.

Lopta je u tim trenucima uglavnom bila u posedu Nišlija, ali domaći nisu uspevali da ozbiljnije ugroze gol Estonaca. Falila je probojnost Ranđelovića i Grbića , snalažljivost i ubojitost Haskića…U takvoj igri Radnički je ipak imao nekoliko poluprilika.

U 20. minutu ponovo je korner sa leve strane izveo Tomić, a na prvoj stativi glavom pokušao Ostojić, ali je bio neprecizan.

U 30.minutu slobodan udarac za Radnički sa 25 metara  iskosa sa desne strane. Šutirao je Caki Stojanović, ali su gosti imali puno sreće, jer je lopta zamalo prohujala pored gola gostiju. U tim trenucima činilo se da tim sa Čaira do gola jedino i može posle prekida.

U 35. minutu je Jirka prošao po desnoj strani, odigrao povratnu, ali njegovi saigrači nisu uspeli da  ugroze gol golmana Igonena.

Dva minuta kasnije pokušao je i Batrović sa distance, ali prilično loše.

U 43.minutu Caki Stojanović je napravio dar-mar u šesnaestercu gostiju, izbacio dva protivnička igrača iz igre,  ali jednostavno u odsutnom trenutku nije imao kome da doda loptu.

Imao je dakle Radnički u prvom poluvremenu više od igre i nekoliko polušansi, ali nedovoljno za očekivanja niške publike, pa se već posle 45 minuta debija trenera Krunića na Čairu čulo -Simo odlazi.

Drugo poluvreme Nišlije su započele još rastrzanije. Sve do 58.minuta nije stvotrena nijedna šansa, niti su ozbiljnije povezana dva pasa, a onda umesto Batrovića i Bojovića, Simo Krunić ubacuje Stefana Mihajlovića i Melega. Pokušavali su igrači  Radničkog tada da povežu redove, ali je teško išlo protiv zgusnute odbrane gostiju.

U 63. minutu je pokušao Tomić. Dobro je šutirao, ali je golman gostiju odlično intervenisao.

U 68 minutu Radnički stiže do gola. Svoj prvenac postiže Stefan Mihajlović  koji odlično reaguje nakon centaršuta sa desne strane. Živnulo je tada na tribinama Čaira, pa je malo falilo da Nišlije skandiraju i „Simo ostani“.

Gosti su u 70.minutu mogli da zapečate sudbinu Radničkog, nakon konfuzije u odbrani  Nišlija, ali je Knežević uspeo nekako da sačuva mrežu. Ono što se nije desilo tada-desilo se desetak minuta kasnije.

U 80.minutu su gosti nakon prekida odigrali školsku akciju. Vasiljev je centrirao iskosa sa leve strane, lopta sa druge stative vraćena je u peterac, a Purg je glavom zakucao u mrežu. 1-1 za muk na Čairu.

Nišlijama je u tom trenutku bilo potrebno da postignu još 3 gola za prolaz, a  da ne prime nijedan.

U 83.minutu Radnički ponovo dolazi u vođstvo. Čumić se sjajno ubacio na pas Cakija Stojanovića i koristi situaciju „1 na 1“,nadmudruje golmana gostiju za 2-1. Nišlije tada kreću na sve ili ništa, ali prekasno.

U 85.minutu nakon centaršuta Todorovskog, odbrambeni igrač Flore igra rukom u šesnaestercu, ali sudija ne svira kazneni udarac. U nastavku akcije pokušao je i Mihajlović, ali lopta odlazi pored stative.

Tri minuta kasnije pokušava Caki Stojanović i “makazicama” iskosa sa leve strane, ali golman gostijuuspeva da odbrani.

U samoj završnici, u 90.minutu gosti u klasičnoj kontri preko Lepika postižu još jedan gol za konačnih 2-2 i veliko razočarenje niških navijača i radost gostiju iz Estonije.

Radnički je tako okončao takmičenje u Evropi ranije nego što se bilo ko nadao, pa se okreću prvenstvenim obavezama koje počinju već u nedelju kada na Čairu gostuje novosadski Proleter.