Četvrti prvenstveni trijumf niškog Radničkog (VIDEO)

U zaostaloj utakmici 2. kola Superlige fudbaleri niškog Radničkog savladali su Mladost iz Lučana rezultatom 2:1 autogolom Uroša Sinđića u 44. i pogotkom iz penala Milana Pavkova u 59. minutu. Utešni pogodak za Mladost delo je Miloša Trifunovića u 80. minutu meča. Niški tim je tako upisao drugi trijumf na Čairu, a četvrti u ovogodišnjem izdanju Superlige.

Nišlije su na travnatoj podlozi Čaira delovale disciplinovano, taktički besprekorno i sa mnogo stvorenih šansi, pa su potpuno nadigrale ekipu koja je Srbiju ove sezone predstavljala u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Uvodnih 20 minuta meča na solidnom popunjenom Čairu proteklo je bez šuta na gol. Timovi su se uglavnom smenjivali u posedu između dva šesnaesterca

Prvo uzbuđenje viđeno je u 22. U kaznenom prostoru gostiju. Slaviša Stojanović je gurno loptu kroz noge Mariću, ušao u kazneni prostor, poslao oštar centaršut na peterac, ali nije bilo nikoga od igrača niškog tima do loptu sprovede u mrežu.

Samo 2 minuta kasnije oprobao se Arsić iz slobodnjaka, ali je najbolji strelac Nišlija u dosadašnjem toku šampionata tukao pored gola.

Kako je vreme odmicalo, igra Radničkog bila je sve tečnija, a napadi sve opasniji. Novu opasnost po gol Lučanaca kreirali su kapiten Jovanović i Arsić u 27. minutu. Jovanović je vukao loptu dobrih 20 metara, a kada su svi mislili da će šutirati sa 20 metara, on je lucidnim lob pasom prebacio čitavu odbranu gostiju i uposlio Arsića, koji je želeo da prebaci golmana Petrić, no u poslednjem trenutku jedan defanzivac Mladosti je otklonio opasnost.

Već u 30. minutu nova šansa za Nišlije. Aksentijević je u začetku akcije Mladosti presekao loptu na 30 metara od gola, povukao je nekih desetak metara i onda snažno šutirao, ali je bio zamalo neprecizan.

Naleti Nišlija nisu jenjavali, gol Mladosti visio je u vazduhu. U 35. minutu Aksentijević je u srcu kaznenog prostora proigrao Pavkova, koji je šutirao po zemlji, golman gostiju ostao je ukopan, ali se isprečila stativa, te je i posle pete šanse u roku od 15 rezultat ostao nepromenjen.

Ni penal, koji je dosuđen u 37. Minutu nakon igranja rukom jednog og defanzivaca Mladosti nije pomogao Radničkom da dođe do vođstva. Arsić je preuzeo odgovornost, ali je golman Petrić izašao kao pobednik iz ovog duela.

U jeku inicijative domaćih, pravo niotkuda pukla je kontra gostiju, a nakon odlično istrčanog sprinta Predrag Pavlović je šutirao jako po zemlji, ali je golman Živković pokazao odličan refleks i spasao sigurno vođstvo.

Do zaslužene prednosti Radnički je stigao u finišu prvog poluvremena. Slaviša Stojanović je centrirao sa ivice šesnaesterca sa namerom da uposli Arsića, a štoper Mladosti Sinđić je u želji da ispuca loptu prevario svog golmana i poslao loptu u sopstvenu mrežu.

I nastavak meča imao je istu notu kao i finiš prvog poluvremena. Igralo se dinamično, a Nišlije su prednost mogle da udvostruče već u 49. minutu posle fantastičnog solo prodora Nikole Aksentijevića. Bivši desni bek Partizana vukao je loptu više od 30 metara, nanizao čitavu odbranu lučanskog tima, ali mu je ponestalo snage u završnici, te je šutirao mlako u golmana Petrića.

Nišlije su sve više stezale obruč oko gola gostiju sa jasnom željom da drugim golom izbegnu dramu u finišu meča. Brzonogi Golubović je u 59. minutu u dva navrata mogao da pogodi mrežu protivnika, ali je bio neprecizan, da bi samo minut kasnije Radnički konačno poveo sa 2:0.

Drugi put na meču, sudija Čolović pokazao je na belu tačku, a ponovo je jedanaesterac skrivio Slavko Marić, ovoga puta nad Pavkovim, te je levi bek Lučanaca morao ranije na tuširanje zbog drugog žutog kartona. Sada je penal izveo igrač nad kojim je penal načinjen, ali je gorostasni napadač bio precizan, pa je Radnički praktično u tim trenucima i rešio pitanje pobednika.

I kada se činilo da će niški tim mirno privesti meč kraju, bivši napadač Nišlija Miloš Trifunović, a sada rezervista lučanskog sastava volejom sa 5 metara, posle prodora i centaršuta Stefana Golubovića, uneo dramu u finišu – 2:1.

Ipak brojčano nejednaki gosti do kraja meča nisu uspeli da se potpuno rezultatski vrate u meč, fudbaleri Radničkog su mirno priveli meč kraju, pa su 3 boda zasluženo ostala na Čairu.

Četvrtom prvenstvenom pobedom Radnički se popeo na 4. mesto na tabeli sa 13 osvojenih bodova, jednim više od Partizana, koji ima meč manje, dok je Mladost na 12. poziciji sa 5 bodova.

U 7. kolu koje je na programu predstojećeg vikenda u “derbiju juga” Radnički će na Čairu dočekati surdulički Radnik.

Radnički – Mladost (1:0)

Stadion: Čair, Niš

Glavni sudija: Dragan Čolović (Raška)

Žuti kartoni: Marić, Cuckić, Marković, Gafurov (Mladost)

Crveni karton: Marić (Mladost)

Radnički: Mladen Živković, Marko Tomić (od 46. Miloš Petrović), Vladimir Simunović, Nikola Aksentijević, Aleksandar Subić, Aleksandar Jovanović, Nikola Kovačević (od 79. Nikola Stevanović), Marko Golubović (od 71. Saša Stojanović), Slaviša Stojanović, Milan Pavkov

Mladost: Nikola Petrić, Nikola Andrić, Slavko Marić, Uroš Sinđić, Siniša Saničanin, Nikola Cuckić, Predrag Pavlović (od 76. Miloš Trifunović), Nenad Marinković (od 68. Aleksandar Pejović), Husnidin Gafurov (od 65. Ivan Pešić), Stefan Golubović, Ivan Marković