Radnički savladao IMT

Fudbaleri Radničkog savladali su IMT u sedmom kolu Superlige minimalnim rezultatom.  Domaći su odigrali hrabro, motivisano, napadali i na kraju zasluženo slavili.

Igrači Radničkog od starta su pokazali da ništa drugo sem pobede ne dolazi u obzir, napadali i bilo je samo pitanje kada će doći do gola. Prva dobra prilika viđena je u 12. minutu kada je šut Zeca odbranio Gordić. Dva minuta kasnije Zec je bio precizan, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.  Ubrzo je pripretio i Škrbić, nakon asistencije Jamkama, ali je izblokiran. Ređale su se prilike i nakon toga, ali je nijedna nije bila dovoljno dobra za promenu rezultata. Upornost se domaćim isplatila u 32. minutu kada je poveo sa 1:0. Akciju je započeo Ilić, nastavio Petrov, na kraju šutirao Zec, a lopta je u šesnaestercu pogodila Glišića u ruku. Sudija Simović dosudio je jedanaesterac, a onda je evidentno igranje rukom, pomalo neočekivano, proveravao i gledao VAR. Nakon detaljne analize pokazao je na belu tačku, a precizan je bio Sava Petrov. Samo dva minuta kasnije Petrov ponovo je pripretio, a čuvar mreže gostiju interveniše. Do kraja prvog dela gosti su imali šansu preko Miloša Lukovića koji se nije najbolje snašao i loptu poslao pored gola.

U nastavku meča ništa novo. Domaći su napadali, a gosti čekali šansu iz kontre. Dobru priliku za Radnički je imao u 56. minutu kada je Zec šutirao sa nekih 17. metara, ali je bio neprecizan. Minut kasnije dve prilike za momke u crvenim dresovima, ali je oba puta golman Gordić, sigurno najbolji pojedinac IMT-a, odlično intervenisao. Usledio je period igre kada su gosti napadali, ali nisu imali dobru završnicu. Do kraja regularnog dela meča, igrač IMT-a Ćirković šutirao je pored gola, a šut Mesarovića odbranio golman gostiju. U nastavku meča na Čairu je viđena prava drama, čak tri prilike gostiju i dve odlične intervencije čuvara mreže Rosića koji je sačuvao svoju mrežu i tri boda.

U narednom kolu Radnički gostuje Radniku u Surdulici.