Radnički lagano do osmine finala (VIDEO)

Fudbalski klub Radnički plasirao se u 1/8 finala Kupa Srbije nakon što je savladao ekipu Metalca u Gornjem Milanovcu sa 3:0. Sterlci za niški tim bili su Cvetković, Nimaga i Ivelja.

Nišlije su utakmicu počele u izmenjenom sastavu, a od momaka koji su mahom starteri u prvenstva ostali su jedino Jamkam, koji je poneo kapitensku traku, i David Petrović. Nije viđena preterano zamimljiva utakmica u prvih dvadesetak minuta. Nakon čega je jedan udarac ka golu Arambašić prodrmao goste. Na sreću Nišlija domaći su dobili samo korner, koji nisu materijalizovali. Ubrzo nakon toga izabranici Nikole Trajkovića dolaze do gola. Kombinovali su Cvetković i Traore, da bi na kraju Cvetković pogodio za 1:0. Nakon toga činilo se da na terenu postoji samo jedna ekipa – gostujuća. Dobru igru niški tim krunisao je pogotkom u finišu prvog dela kada je Ivelja uposlio Nimagu, a ovaj loptu prosledio u mrežu za 2:0.

U nastavku meča trener Metalca Vladimir Otašević napravio je četvorostruku izmenu, a sveža krv ubrzo je donela promenu. Ovakav potez ispostavio se kao dobar pošto je incijativa sve do 60. minuta bila u potpunosti na strani domaćih. To je upalilo crveni alarm i kod gostiju, pa i Trajković pravi trostruku izmenu, nakon čega je Radnički uspeo da se konsoliduje i nastavi da igra kao u periodu kada je postigao dva gola. Za trud i dobru igru nagrada je stigla u 81. minuta kada se i Pavle Ivelja upisao u strelce, nakon asistencije Cvetkovića, za konačnih 3:0. Nakon toga strateg gostiju u igru uvodi i mladog Mihajla Terzića, kome mnogi predviđaju blistavu karijeru. Terziću je ovo debi za niški tim, koji neće pamtiti samo po pobedi, već i po tome što se desio dan uoči 18. rođendana. Do kraja meča nije viđeno ništa posebno, te su Nišlije bez mnogo muka došle do naredne runde takmičenja.