Radnički još jednom bez celog plena na Čairu, podelio bodove i sa Spartakom (VIDEO)

Iako su nakon trijumfa na gostovanju u Lučanima, očekivali i pobedu na Čairu protiv Spartaka, fudbaleri Radničkog ipak su morali da se zadovolje samo podelom bodova rezultatom 1:1(0:1).

Loše su ušli u meč domaći fudbaleri, bez energije i agresivnosti, što su Subotičani iskoristili i već u 7. minutu preko Andreja Todorovskog stigli su do vođstva. Ni rano vođstvo gostiju nije razbudilo Nišlije, nastavili su u lošem ritmu što je moglo skupo da ih košta u 18. minutu, kada ih je dupliranja zaostatka spasio golman Rosić sa dve neverovatne intervencije u jednom napadu.

Malo su se trgli fudbaleri Radničkog u drugom delu prvog poluvremena, ali su golu Spartaka zapretili samo u tri navrata i to šutevima iz daljine Škrbića, Vojinovića i Vanje Ilića, međutim to nije bilo dovoljno da se neutrališe vođstvo Spartaka u prvom delu.

I drugo poluvreme gosti otvaraju bolje, i opet preko Todorovskog ugrožavaju gol Nišlija, ali ovog puta Rosić je bio na mestu. Ostatak utakmice pripao je domaćoj ekipi. Nakon izmena i ulazaka u igru Ivelje, Petrova i Traorea Nišlije su zaigrale odlučnije rešeni da preokrenu i stignu do sva tri boda u ovom duelu. Takva igra je brzo urodila plodom i već u 67. mintu  Radnički preko Pavla Ivelje stiže do izjednačenja.

Činilo se tada da ima dovoljno vremena za potpuni preokret, ali osim dve dobre prilike koje su propustili Ivelja i Škrbić i dve situacije kada su Nišlije tražile penal zbog igranja rukom u šesnaestercu gostiju, domaći nisu uspeli ništa više da učine, te tako opet nisu stigli do celog plena na domaćem terenu.

Trener Radničkog Nikola Trajković, iako nezadovoljan rezultatom, nije mogao mnogo da zameri svojim igračima, jer je uglavnom bio zadovoljan njihovom željom i zalaganjem.

Fudbalere Radničkog pre gostovanja u narednom kolu Voždovcu, očekuje i duel u Kupu u sredu sa ekipom Metalca u Gornjem Milanovcu.