Radnički izborio opstanak u Superligi (VIDEO)

Istorija se ipak nije ponovila! Pre deceniju i po Inđija je elimisala Radnički iz Prve lige, a sada su Nišlije naplatile sva dugovanja.  Radnički je izbegao blamažu, savladao ekipu Inđije sa 3:0 (1:0) i tako overiio superligašku kartu i za narednu sezonu. Nišlije su dale taman onoliko golova koliko je bilo potrebno, na zadovoljsto mnogobrojne publike na Čairu, dok će Inđija novu šansu za povratak u elitni rang takmičenja morati da sačeka.

Gosti su bolje ušli u meč, kao da oni jure zaostatak, a ne domaći tim. Početna inicijativa Inđije umalo nije krunisana golom u 11. minutu. Radosavljević je pobegao Vargi, a odlično intevenisao povratnik u tim Dragan Rosić. Na novo uzbuđenje čekalo se do 24. minuta, Jamkam je prošao po strani i centrirao, najbolje u šesnaestercu gostiju snašao se Miljan Škrbić i pogodio za 1:0. Krenuli su onda domaći svim snagama ka golu Čupića, ali promene nije bilo. Jedan od boljih igrača Radničkog na terenu Bazile Jamkam povredio se u 39.minutu i morao je da napusti igru. Veliku šansu da duplira prednost Radnički je imao tri minuta nakon toga, ali je Škrbić pogodio okvir gola. Do kraja prvog dela Inđija je ostala sa desetoricom, pošto je Janjić dobio drugi žuti i za njega je meč bio završen.

Već na početku drugog dela u 46. minutu Stojanović je centrirao, a ispred Škrbića intervenisao Čupić. Samo minuta kasnije Radnički je poveo sa 2:0. Posle centaršuta, Škrbić je okrznuo loptu,  koja je u nastavku meča došla do Belakovića, koji pobgađa za 2:0. Kada su svi pomalo odahnuli jer je sve išlo na ruku domaćima, Škrbić je pocrveneo.  Uzavrla atmosfera i značaj utakmice, obile su se o glavu Škrbiću, koji je nakon guranja gostujućeg igrača, neshvatljivo ostavio tim na cedilu. Crveni karton nije promenio mnogo na terenu, jer su domaći nastavili da napadaju. U 56. minutu Petrov je, posle centašuta Belakovića, pokušao da glavom savlada Čupića, ali je golman Inđije dobro intervenisao. Samo tri minuta kasnije Petrov je prošao po desnoj strani, krenuo ka golu, a onda i oboren u šesnaestercu. Posle intervencije iz VAR sobe i gledanja snimka, sudija Milanović pokazao je na belu tačku. Precizan je bio iskusni Saša Marjanović koji je pogodio za rezultat koji Radnički ostavlja u Superligi. Na novo uzbuđenje na Čairu čekalo do 85. minutu, gosti su bili u naletu, šutira je Desančić, a fantastično intervenisao Rosić i sauvao svoju mrežu. Posle toga nije bilo mnogo uzbuđenja. Onda je sudija Milanović nadoknadio meč, neverovatnih devet minuta. U nadoknadi vremena Radnički je sve karte bacio na odbranu, gosti na napad. U poslednjem minutu nadoknade isključen je trener Radničkog Vladimir Đorđević. Na sreću domaćih to se nije odrazilo na ekipu, koja je na kraju zasluženo slavila.