Radnički “brejknuo” Naisu. Revanš već u sredu (VIDEO)

ŽRK Naisa-SPD Radnički 33-36 (15-19)

Rukometašice Naise poražene su u prvom meču polufinala plej ofa, pošto su u Čairu poražene od ekipe Radničkog iz Kragujevca sa 36-33 (19-15).

U oba ligaška meča i u kupu ove sezone Naisa je bila uspešnija od ekipe iz Kragujevca, pa se očekivalo da se taj pobednički niz nastavi i u plej ofu.

Ipak ekipa Radničkog stigla je do prve ovosezonske pobede predvođena iskusnim Kolakovom, Agatunovićevom i Stepanovićevom, uz sjajnu podršku mlađih igračica, u prvom redu nišlijkom Teodorom Veličković koja je bila najefikasnija igračica susreta sa 9 golova i pivotom Ajlin Bjelak, koja je proglašena za igračicu utakmice, ali i Ksenijom Petrović koja se 8 puta upisala u strelce.

Imala je Naisa u ovom meču i svetlih momenata. Sredinom prvog dela od 3 gola zaostatka (3-6), Naisa je za svega 6-7 minuta preokrenula rezultat na 11-9 zahvaljujući fantastičnoj roli kapitenke Marije Filipović koji se u tom periodu igre čak 5 puta upisala u listu strelaca. Sjajno je trčala kontre, dobijala precizne pasove i sigurna egzekucija nije izostala.

Odlična u ovom delu meča bila je i Srna Sukur.

Činilo se  da će Naisa furioznom igrom već tada slomiti otpor ekipe iz Kragujevca.

Dolazi, međutim, do pada u igri domaćeg tima, tako da se na odmor odlazi sa zaostatkom, 19-15 za Radnički.

Nije sjajno krenulo ni u drugom delu, pa gošće u 35.minutu stižu i do 6 golova prednosti, 23-17!

Na scenu tada stupa Katarina Radović, koja probija odbranu Radničkog u nekoliko navrata I sa 4 gola u kratkom vremenskom intervalu vraća Naisu u igru. Tačno na sredini drugog dela susreta, tim iz Niša bio je samo na golu zaostatka, 24-25.

I kada se očekivalo da domaća ekipa dođe do potpunog preokreta i da, po puno puta viđenom scenariju, tempom slomi otpor protivnika, Radnički je dodao gas…

Sjajno su kragujevčanke proigravale pivota, rešetale gol Naise i sa distance, tako da su došle do zaslužene pobede, 36-33.

Trener gostiju Rodoljub Kurandić i “dete Naise” Teodora Veličković blistali su zbog pobede, dok su, sa druge strane trener Naise Ljubomir Obradović i desno krilo Srna Sukur, potišteni zbog poraza najavili veliku borbu u drugoj utakmici, u Kragujevcu.

U polufinalu se igra do dve pobede, a priliku da izbore majstoricu u Nišu, rukometašice Naise imaće već u sredu 19.maja. Ta utakmica igra se u Kragujevcu od 19,00 sati.

NIŠ. Hala “Čair”. Bez gledalaca. Sudije: Ivan Mošorinski (Novi Sad), Aleksandar Pandžić (Zrenjanin). Sedmerci: Naisa 3 (1), Radnički 5 (5). Isključenja: Naisa 6 minuta. Radnički 4 minuta.

ŽRK NAISA: Petković, Ivanović, Aranđelović, T.Petković, Đurović, Radović 5, Stojanovska 1, M.Petković, Stankovski, Stamenković 2, Nikolić 2, Filipović 8, Simatović 4, Sukur 6, Tasić 3, Gakidova 2.

SPD RADNIČKI: Ilić, Hasanović, Pojužina, Veličković 9, Bjelak 7, Stepanović 7, Nedeljković, Stošić, Blagojević, Vlašković, Stoiljković, Petrović 8, Rašković, Agatunović 2, Kolak 3.