Nišlija na golu Zlatibora približio Radnički ispadanju iz Superlige

Fudbaleri Radničkog remizirali su bez golova sa Zlatiborom u Užicu, u utakmici pretposlednjeg 37. kola Superlige Srbije. Nišlije uoči poslednjeg kola više ne odlučuju same o svojoj sudbini kada je reč o opstanku u elitnom rangu.

Prosto je neverovatno kako Radnički nije uspeo da savlada Zlatibor, koji je davno ispao iz lige. Bio je mnogo bolji rival, imao je totalnu inicijativu tokom svih 90 minuta, dva puta je pogađao okvir gola, a u nekoliko navrata golman domaćih, inače rođeni Nišlija, Miloš Čupić imao je nestvarne intervencije. Zlatibor na ovoj utakmici nije stvorio nijednu priliku.

Gosti su već od prvog minuta preuzeli inicijativu. U uvodnih 20 minuta imali su značajno veći posed lopte, ali nisu uspeli da upute udarac prema golu rivala, koji je sa druge strane retko prelazio centar igrališta.

Prva dobra situacija za postizanje pogotka viđena je u 21. minutu. Đuričković je uputio pas u prazan prostor za Đuričina, koji je izbegao ofsajd zamku, našao se u lepoj poziciji, ali je golman Zlatibora Čupić na pravi način ispratio akciju, pravovremenim istrčavanjem otklonio opasnost i najavio svoju blistavu partiju.

Radnički je veoma blizu vođstva bio u 25. minutu. Đuričković je odlično tukao sa 20 metara, lopta je silovito išla pod samu prečku, a Čupić je napravio briljantnu paradu i vrhovima prstiju sprečio siguran gol.

Osam minuta kasnije gosti iz Niša su ponovo zapretili. Šutirao je Kovačević sa 20-ak metara i bio neprecizan za nekoliko centimetara.

Potom je Kasalica obnovio povredu i ustupio svoje mesto Trifunoviću, a novu ozbiljnu priliku Radnički je imao u 45. minutu. Pantelić je po levoj strani ušao u kazneni prostor, šutirao je veoma lukavo iz „mrtvog“ ugla, ali je Čupić ponovo bio na mestu. Krajnjim naporom je dodirnuo loptu, a ona je potom okrzula prečku i završila u korneru.

U drugom poluvremenu Radnički je još više pojačao ritam, bukvalno je sabio domaći tim u njegov šesnaesterac, ali do gola nije došao.

U 48. minutu je Aksentijević uputio kvalitetan centaršut sa desne strane i pronašao Stankovića na drugoj stativi, koji je bio u idealnoj poziciji. Šutirao je jako, neometan sa sedam metara, a Čupić je ponovo odbranio.

U 54. minutu udarac sa distance još jednom je oprobao Kovačević. Tukao je sa 18 metara posle pasa Trifunovića  i pogodio stativu. U narednih 18 minuta Radnički je konstantno kružio oko kaznenog prostora, nije uspevao da nađe pukotinu u zgusnutoj odbrani domaćina, a onda je od 72. minuta krenula prava kanonada ka golu domaćih.

Kovačević je ponovo odlično šutirao sa 20 metara, a već po običaju se isprečio golman Čupić.

Gosti su u 77. minutu mogli konačno da pogode „začaranu“ mrežu, ali je Trifunović u petercu bio kratak za nekoliko centimetara posle oštrog pasa Stankovića. Samo 30 sekundi kasnije sa 17 metara je neometan gađao Đuričković, ali je i taj šut ukrotio neverovatni Čupić.

Najbolju šansu na meču Radnički je imao u 79. minutu, kada je Čupić skinuo čist „zicer“ Trifunoviću, koji je šutirao sa pet metara.

Do kraja je Radnički nastavio da opseda gol Zlatibora, ali nije uspeo da ostvari cilj.

Ovim remijem Radnički je stigao do cifre od 46 bodova koliko ima Novi Pazar koji je prvi ispod crte, ako tako ostane i nakon zadnjeg kola, ipak bi Radnički prešao u niži rang zbog slabijeg međusobnog skora ( Novi Pazar je pobedio Nišlije sa 3:1, a Radnički je na Čairu bio bolji sa 2:1).

Zbog toga Radnički u poslednjem kolu neće sam odlučivati o svojoj sudbini:

Nišlije dočekuju Bačku i pored pobede u tom susretu potrebno je da bar jedan od tri konkurenta ne trijumfuje u poslednjem kolu, a to su: Novi Pazar koji se sastaje sa Napretkom, Voždovac koji dočekuje Javor i Rad koji gostuje Spartaku. Zajedničko je da svi oni igraju sa ekipama koje se više ne bore ni za šta (osim Javora koji ima šanse teorijske šanse za opstanak) i u slučaju da svi trijumfuju Niš više neće imati Superligaša.

Udavija se Radnički?!?

ZLATIBOR-RADNIČKI 0:0

Užice, 15. maja. Bez gledalaca. Sudija: Milan Minaković. Žuti kartoni: Sević, Čupić, Vukić (Zlatibor), Trifunović, Aksentijević (Radnički).

ZLATIBOR: Čupić, Jezdimirović, Sević, Dašić (od 56. Živanović), Stamenković, Petronijević (od 46. Janjić), Sudar (od 56. Krstić), Miloradović, Vukić, Denić (od 46. Hairlaković) (od 83. Mulamuratović), Momčilović.

RADNIČKI: Kojić, Stevanović, Bjeličić, Aksentijević, Stanković (od 89. Ranđelov), Pantelić, Kovačević, Đuričković, Đuričin (od 70. Ćirković), Živković (od 46. Petrović), Kasalica (od 35. Trifunović).