Poraz odbojkaša u Čairu (VIDEO)

U prvoj utakmici pred svojim navijačima  u ovoj godini, odbojkaši Niša pretrpeli su poraz od Mladog radnika i još jednom propustili šansu da preuzmu čelo superligaške tabele. Pošto je Partizan u ovom kolu bio ubedljiv protiv prvoplasirane Vojvodine rezultatom 3:0, Niš je pobedom nad Požarevljanima mogao i do pol pozicije, ali i pored lako dobijenog prvog seta Nišlije nisu uspele da savladaju ekipu Mladog radnika. Gosti iz Požarevca dobili su tri seta za redom i slavili rezultatom 3:1 (16/25, 25/20, 25/20 i 25/23).

Najefikasniji po običaju u ekipi Niša bio je Kejita sa 21 poenom, po 11 su osvojili Čubrilo i Ikbairi dok je 7  dodao kapiten Stojković. Gostujuću ekipu predvodio je trojac Micić, Pantić i Gerardo sa po 15, 14 odnosno 13 poena.

Posle ovog kola definitivno možemo reći da odavno Superliga nije bila izjednačenija i uzbudljivija, jer je čak 6 ekipa uključeno u borbu za sam vrh tabele, ali i ostale ekipe su jako neugodne i nema sigurnih i lakih pobeda ni za koga. Vojvodina i Niš su na čelu sa po 10 pobeda, Partizan ima 9, a Mladi radnik, Radnički i Spartak su 8 puta trijumfovali.

Narednog vikenda Nišlije će na gostovanju Crvenoj zvezdi pokušati da se vrate na pobednički kolosek.