Pioniri Atletskog kluba Radnički uspešni na državnom prvenstvu

Na atletskom državnom prvenstvu za starije pionire održanom proteklog vikenda u Sremskoj Mitrovici nastupili su takmičari AK Radnički 2015 I ostvarili  dobre rezultate.

Niški klub je predstavljalo troje dece koja trenirju pod palicom bivšeg olimpijca Nenada Filipovića

Prvog dana su nastupili hodači – Andrea Spasić je na 2000m zauzela 5. mesto sa ličnim rekordom od 15 minuta; Filip Lončar je prošao kao treći kroz cilj sa ličnim rekordom 11;24 (ali je posle dugog većanja sudija diskvalifikovan, iako nije imao opomena na tabli).

Gavrilo Antić je pokazao dominaciju na koplju postavši novi prvak Srbije sa ličnim rekordom 53,46m. On je i u trci na 300m zauzeo ukupno 6. mesto sa ličnim rekordom 39;48.

Drugog dana pd takmičara Radničkog nastupio je samo Gavrilo Antić u bacanju kladiva i zauzeo je odlično 4. mesto sa rezultatom 29,52, iako mu je to bio prvi nastup u toj disciplini. Zatim je Antić nastupio i u bacanju diska gde se dobacio do srebrne medalje sa ličnim rekordom 39,35m.

Bilans atletičara Radničkog sa ovog takmičenja na kraju su 2 medalje i 5 ličnih rekorda.