Naisus uspešan na mitinzima u Beogradu

Proteklog vikenda u Beogradu je održan međunarodni miting “11. april GRAND PRIX 2021.”. U konkurenciji 485 plivača bila su i trojica iz Plivačkog kluba Naisus iz Niša. – Andrija Petković, Nikola Lazarević i Petar Mitić. Oni su u niš doneli 7 medalja (3 zlatne, 3 srebrne i 1 bronzanu).

Petar Mitić zablistao je u disciplinama 50, 100, 200 i 400 metara slobodnim stilom. On je još jednom dokazao da je u samom vrhu plivača u Srbiji u svom uzrastu osvojivši zlato na 100, 200 i 400 i srebro na 50 metara slobodno. Dokaz da je u sjajnoj formi je i podatak da u svim disciplinama isplivao svoje najbolje rezultate u karijeri.

Ostale medalje za niški klub osvoji je Nikola Lazarević. On se posle duže pauze od plivanja vratio u najboljem svetlu osvojivši dva srebra na 50 i 100 metara prsno kao i bronza na 200 metara prsno.

I mlađi brat Petra Mitića, Bogdan iskoristio je vikend za nastup na Memorijalu Aleksandar Latinić Šuki 2021 u Beogradu. I on je poput brata osvojio 3 zlata i bronzu. Najbolji je bio u trkama na 100m delfin, 200m mešovito i 400m kraul, dok je srebrnu medalju osvjio na 100m kraul. Zanimljivo je da je i on isplivao svoja najbolja vremena u svim disciplinama.