Naisa sigurna protiv Mladog Radnika

Rukometašice Naise stigle su do ubeljive pobede protiv ekipe Mladog Radnika iz Radinca sa 41-31 (17-16). Ekipa iz Niša bila je izraziti favorit u ovoj utakmici, što konačni rezultat i potrvrđuje, ali daleko od toga da je Naisa lako došla do bodova. Trio domaće ekipe Petrović-Paločević-Jovanović zadavao je dosta problema superligašu iz Niša.

Nije tako izgledalo na početku pošto je Naisa već u 7.minutu vodila sa 6-2, dok je u 11.minutu već bilo 10-4 za Naisu. Međutim, Naisa je  ovaj meč odigrala po sistemu „toplo-hladno“. Bilo je izuzetno dobrih perioda igre, ali i neshvatljivih padova.

Poluvreme je završeno minimalnim vođstvom ekipe Ljubomira Obradovića, 17-16.

U drugom delu, kako je vreme odmicalo, sve je došlo na svoje mesto i Naisa je, očekivano, stigla do ubedljive pobede od 10 golova razlike, 41-31, dovoljno da preuzme lidersku poziciju na tabeli, doduše i uz utakmicu više od najvećeg konkurenta za titulu, ekipe Jagodine.

Još jednu sjajnu partiju pružila je Marija Filipović, jedina aktuelna „A“ reprezentativka iz domaće lige,koja se čak 13 puta upisala u listu strelaca. Odlične su bile i Simona Stojanovska i Srna Sukur koje su postigle po 6 golova, ali ono što posebno raduje je „povratak“ Dunje Tasić. Pružila je Tasićeva nekoliko neubedljivih partija u prethodnom periodu, ali je protiv Mladog Radnika sve bilo kako se poželeti može. Agresivna i efikasna Dunja u napadu sigurno je ono što se od nje očekuje, pogotovo u finišu sezone. Postigla je 10 golova i ponela epitet igračice utakmice. Ohrabrujuće za trenera Obradovića pred veliki derbi, u sredu, 28.aprila kada Naisa dočekuje ekipu Jagodine. Utakmica se igra u 18,30 sati, na žalost, bez prisustva publike.

Dvorana u Smederevu. Bez gledalaca.Sedmerci: Mladi Radnik 7(6), Naisa 7(7). Isključenja: Mladi Radnik 10 minuta, Naisa 4 minuta. Sudije: Nikola Musić, Stevan Đurađinović (Vrbas).

RK MLADI RADNIK: Milojković, Anđelković, Petrović 7, Paločević 6, Jovanović 11, M.Ninić, N.Ninić 2, Savić 1, Miloradović, Kojić, Tešić 3, Mijalković, Blažić 1.

ŽRK NAISA: Petković, Ivanović, T.Petković, Aranđelović, Đurović, Radović 3, Stojanovska 6, Stankovska 1, Stamenković, Nikolić, Filipović 13, Sukur 6, Tasić 10, Gakidova 2.