Naisa se mučila protiv Radničkog

Savladana ekipa Radničkog sa 30-27 (14-14)

Naisa se vratila na pobednički kolosek pošto je u 12.kolu Super lige Srbije savladala ekipu Radničkog iz Kragujevca sa 30-27 (14-14).

Prvo poluvreme je proteklo u ravnopravnoj igri što pokazuje i sam rezultat  nakon prvog dela igre, 14-14.

Ekipa koju sa klupe prevdodi Ljubomir Obradović zaigrala je angažovanije u drugom poluvremenu i već posle 10-ak minuta u tom delu igre stigla do 5 golova prednosti, 22-17.

Prednost je išla i do 6 golova prednosti (26-20 i 27-21) i kad se činilo da je utakmica rešena, usledio je zaplet. Naisa ostaje sa jednom, pa onda i sa 2 igračice manje na terenu, što gošće vešto koriste, prave seriju 5-0, da bi 3 minuta pre kraja na semaforu stajalo 27-26.

Trener naise uzima tajm aut, prekida niz Radničkog i Naisa sigurnom igrom u samom finišu stiže do zaslužene pobede.

Najefikasnija u redovima Naise bila je kapitenka Marija Filipović sa 8 golova, dok je Srna Sukur postigla 6 golova i proglašena je za igračicu utakmice.

Nakon 12.kola Naisa se približila vodećoj Jagodini na samo bod zaostatka, nakon poraza Jagodine od Bekamenta sa 17-16.

U narednom kolu, Naisa gostuje ekipi Vrbasa.