Mlade fudbalerke Radničkog nadrigrale Mašinac za prvo mesto na tabeli (VIDEO)

U gradskom derbiju u okviru 27. kola Razvojne lige FSRIS kadetkinje Radničkog savladale su vršnjakine iz ekipe Mašinca rezultatom 2:0(2:0).

U izuzetno bitnom meču za obe ekipe, na stadionu Mašinca mnogo bolja bila je gostujuća ekipa Radničkog koja je ovom pobedom izbila na čelo tabele.

Čitavim tokom ove utakmice fudbalerke Radničkog su diktirale tempo i bile opasnije po gol protivnika, tako da je pobeda mogla da bude i ubedljivija.

Pored standardno dobre Stefane Kocić koja je dominirala sredinom terena, posebno se istakla omalena Verica Dimić, najnovije pojačanje iz Jagodine, koja je bila najkonkretnija u fazi  napada i sa dva pogotka rešila pitanje pobednika.

Prvo je u 25. minutu posle duže akcije i loše intervencije odbrane Mašinca odlično reagovala Dimić i plasirala loptu u mrežu, pored nemoćne Ive Aranđelović.

Osam minuta kasnije opet je odličnu dubinsku loptu poslala Stefana Kocić, na krilo ka Maši Rančić, koja centrira, a najniža na terenu Verica Dimić glavom šalje loptu u mrežu za, ispostaviće se, konačnih 2:0.

I drugi deo susreta protekao je u inicijativi gošći, ali pogodaka nije bilo.

Ovom pobedom fudbalerke Radničkog izbile su na prvo mesto tabele sa dobrim šansama da tu i ostanu, jer do kraja glavni konkurent za titulu, Napredak iz Kruševca dolazi im u goste, a Nišlijkama će biti dovoljno da ostanu neporažene.