Mašinac siguran protiv Zvezde (VIDEO)

Fudbalerke niškog Mašinca odlično su započele novu sezonu. Posle ubedljivog trijumfa u prvom kolu na gostovanju TSC-u, usledila je još jedna sigurna pobeda, ovoga puta na Delijskom Visu sa četiri pogotka počašćena je ekipa Zvezde B 2018. Novi superligaš poražen je rezultatom 4:0(3:0).

Odlično su domaće ušle u meč i već u 5. minutu stižu do vođstva. Strelac je bila Milijana Pavlović, na asistenciju kapitenke Milice Stanković, nakon prodora po levoj strani.

Samo pet minuta kasnije niške fudbalerke duplirale su prednost. Sada je nakon prodora po desnom boku Isidora Vučković u sredini pronašla Kristinu Krstić, koja reaguje “na prvu” i smešta loptu u mrežu Zvezdinog gola.

Ušla je utakmica tada u mirniju fazu pa se na treći gol čekalo još pola sata. On je usledio nakon kornera sa desne strane i velike greške golmanke gostiju Eme Aleksić. Ona je loše intervenisala i samo spustila loptu na nogu Jovane Vasiljković, kojoj nije bilo teško da je smesti u mrežu gostujuće ekipe.

Na samom startu drugog dela još jedan sjajan prodor po boku Milice Stanković, iskoristila je ovoga puta Kristina Krstić i svoj drugim golom osigurala pobedu Mašinca u ovom.

U nastavku domaće su spustile gas, i dalje kontrolišući stanje na terenu, nedozvoljavajući gošćama da ugroze gol Vanje Stanković. Imale su “zelene” još nekoliko izglednih prilika, ali ostalo je 4:0.

Četa Tamare Jovanović odlično je započela sezonu sa dve ubedljive pobede,   a naredni meč imaju već u četvrtak, kada će u okviru trećeg kola gostovati novosadskoj Vojvodini, nako čega predstoji reprezentativna pauza.

Niš, 04. septembar. Stadion ŽFK Mašinac. Gledalaca: 100. Sudija: Ivana Čolaković. Golovi: 1:0 Pavlović, 5. minut – 2:0 Krstić, 10. minut – 3:0  Vasiljković, 40. minut – 4:0 Krstić, 48. minut. Žuti karton: Zlatanović (Mašinac Trejs).

MAŠINAC: Vanja Stanković, Vučković, Mendez, Milica Stanković, Krstić, Zlatanović, Vasiljković, Stevanović, Lilić, Pavlović, Đorđević.

ZVEZDA B 2018: Aleksić, Radenković, Stojaković, Milovanović, Nikolić, Stanišić, Mirković, Babić, Gajević, Paunović, Kuburović.