Real sa Nišave srušio i šampiona (VIDEO)

U derbiju 26. kola Superlige Radnički je na svom Čairu savladao beogradski Partizan rezultatom 1:0. Strelac jedinog pogotka bio je Milan Pavkov u 75. minutu.

Pred nekih 3-4 hiljade gledalaca, po lepom vremenu, ali i terenu teškom za igru viđena je jedna ne preterano zanimljiva utakmica, bez mnogo pravih prilika za postizanje golova.

Partiizan je imao blagu inicijativu i nešto više ozbiljnijih napada, ali niški tim se organizovano branio i nije dozvolio da opasnije ugroze gol na kome je stajao bivši golman Partizana Bojan Šaranov.

Tokom prvog dela igre viđeno je par poluprilika na obe strane da bi tek u 41. minutu usledila prva ozbiljna šansa u kojoj se našao Suma, ali je Šaranov krajnjim naporom uspeo da izbaci loptu u korner.

Partizan je nešto angažovanije počeo drugi deo igre. U 49. minutu je omaleni Suma glavom šutirao posle centaršuta Zdjelara, ali pravo u Šaranova.

U 56. minutu Nemanja R. Miletić propušta možda i najbolju priliku za Partizan u ovom meču. Posle jedne duge lopte Vulićevića našao se oči u oči sa Šaranovim, ali je golman Radničkog još jednom dobro intervenisao.

U istom minutu usledio je i kontranapad Radničkog, ali je Babić traljavo šutirao iz izgledne pozicije.

Nastavio je Partizan sa napadima, ali bez ozbiljnijeg ugrožavanja gola domaćih.

U 75. minutu do tada neprimetni Milan Pavkov, posle odličnog dodavanja Japanca Nome najzad  se našao u šansi. Sjajno je šutirao levom nogom iz prve, a najbolji srpski golman Vladimir Stojković samo je pogledom uspeo da isprati loptu koja je završila u mreži iza njegovih leđa. 1:0 za Radnički za erupciju oduševljenja na Čairu.

Krenuo je Partizan tada još odlučnije ka golu Nišlija, ali ne i organizovanije, pa su fudbaleri Radničkog lako otklanjali opasnost od svog gola.

U 83. minutu posle dobrog proigravanja Pavkova u lepoj prilici našao Babić, ali je opet traljavo šutirao pa je Stojković  lako intervenisao.

Dva minuta kasnije revanšrao mu se na drugoj strani Zdjelar, koji je loše šutirao iz srca šesnaesterca posle kornera sa leve strane.

Do kraja beležimo još gužvu pred golom Radničkog u 87. minutu koja je nastala posle očajne intervencije Simunovića kada se Ožegović iznenada našao u šansi, ali je Miladinović sjajno reagovao i izbacio loptu u korner. Ostalo je 1:0 za veliko slavlje Nišlija i očaj Partizanovih igrača koji su krivca za poraz videli u sudijama koje su opkolili nakon završetka meča.

Posle 6 pobedu u poslednji  7 mečeva Radnički je prišao drugoplasiranom Partizanu na 6 bodova razlike. Naredno kolo je već u sredu kada Radnički gostuje u Ivanjici, a Partizan sa novim trenerom dočekuje Rad.